BMW Klasiklerinden ‘Isetta’, BASF ile yenilendi, ‘MySetta’ oldu

Bir zamanlar ‘baloncuk otomobil’ (bubble car) olarak adlandırılan 1958 model BMW Isetta 250, dünya kimya devlerinden BASF tarafindan adeta yeniden yaratıldı. Isetta 250’den ilham alinarak geliştirilen yeni araca  “MySetta” konsept adı verildi.

MySetta’nın şasisi, gövdesi, eklenti parçaları ve iç bölümü baştan aşağı yenilenirken, elden geçirilen otomobilde BASF boyaları, kaplama kumaşları ve esnek köpük malzemesi kullanıldı. Yenilenme sürecinde farklı aşamalardan geçen MySetta’ya ilk aşamada, özel olarak geliştirilen iki renk tonlu son kat boya, BASF Coatings’in Münster’de bulunan Otomotiv Boyaları Eğitim Merkezi’nde uygulandı.

MySetta’nın iç bölümü de yeniden tasarlandı. Koltuklar ve iç kaplamada, yenilikçi bir trim uygulandı. Bu kaplamada, yumuşaklık hissi veren yüzeylere yönelik özel bir transfer kaplama olan Steron® sistem çözümüyle üretildi.

“Pimp my ride” (Arabama şekil yap) sloganına bağlı kalan Isetta, aynı zamanda küçük teknik cihazlarla da donatıldı. İç kısımda eksiksiz bir ev sinema ekipmanı seti bulunuyor. Arka raf, bir geziyi açık hava sinema gecesine çevirebilecek stereo hoparlörler ve bir video projeksiyon cihazıyla donatıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz