BMW Coupe geleneğinin zirvesi İstanbul’da görücüye çıktı

Coupe spor otomobillerini 2,4 ve 6 serilerinde biraraya getiren BMW, 8 Serisi Coupe ile lüks ve sportifliğin zirvesini zorluyor. Yeni BMW 8 Serisinin ön gösterimi Intercity İstanbul Park’ta 6 Temmuz’da başlayan BMW M Sürüş Etkinliği’nde gerçekleştirildi. Kısa bir süre önce lansmanı yapılan yeni BMW 8 Serisi Coupé Türkiye’de ilk kez görücüye çıkıyor.

Otomobilin bir araçtan bir kültüre doğru evrildiği Grand Tourer (GT) konseptinin en modern yorumu kabul edilen yeni BMW 8 Serisi; gövde ve kabin tasarımıyla diğer BMW modellerinin geleceğine ışık tutuyor. BMW’nin yeni tasarım dilinin en çarpıcı özelliklerini barındıran yeni BMW 8 Serisi, BMW tarihinin en ince ön farlarına sahip. Yeni tasarım dilinin bir diğer önemli parçası ise yekpare böbrek ızgaraları.

Ön üretim BMW 8 Coupe, Türkiye’de sadece 10 gün için tanıtım için bulunacak

Sınıfında ilk kez dizel kullanılıyor

Ön gösterimi yapılan yeni BMW 840d xDrive Coupé bu segmentte ilk kez kullanılan dizel motoruyla yüksek performansın yanında; konforuyla yarışçı ve kullanışlılık karakterini bir araya getiriyor, üstün çekiş gücü ve olağanüstü yakıt ekonomisinin bir bileşimini sunuyor. Motor teknolojisinin pistlerden caddelere inerken ilk durağı olan yeni BMW 8 Serisi; TwinPower Turbo teknolojisine sahip 3,0 litrelik sıralı altı silindirli dizel motorla yola çıkıyor. Motor, 235 kW/320 bg maksimum güç ve 1.750 dev/dk kadar düşük devirlerde bile 680 Nm azami tork üretiyor. Güç aktarımı, sekiz ileri Steptronic şanzıman tarafından gerçekleşiyor. Modelin bir de yeni V8 motorlu 530 beygir güç üreten BMW M850i ​​xDrive Coupe seçeneği olacak.

Lüks Coupe modelin BMW Dingolfing fabrikasındaki üretim fotoğraflarına buradan bakabilirsin

Aracın 4,843 mm dış uzunluğu, 1.902 mm genişliği, 1.341 mm yüksekliği ve 2.822 mm dingil mesafesi bulunuyor ki; spor otomobil için optimum oranlara ulaşılmış. Üst sınıf bir spor otomobilden beklenen yüksek dinamik performansa ulaşmak için gövde yapısı, süspansiyon ve şanzımana odaklanılmış. Düşük ağırlık merkezi, iyi dengelenmiş ağırlık dağılımı, alüminyum, magnezyum ve karbon fiber kullanılarak optimize edilmiş. Güçlü motorlar, spor egzoz sistemi, arka aks diferansiyel kilidi, hafif yapı sert gövde ve süspansiyon yapısı model için öne çıkan başlıklar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz