BMW arayışta

Apple ve Google gibi teknoloji devlerinin otomotiv sektörü üzerine çalışmalar yapması bazı otomotiv devlerini endişeye sürüklüyor. Birbirlerinin dışında farklı bir sektörden rakibin karşılarına çıkması otomotiv dünyasını farklı işbirliklerine itiyor. Alman devi BMW de Apple ve Google teknoloji uzmanlığı ile başa çıkmak için planlarını hızlandırıyor.

Otomobil üreticisi bu hızlandırma kapsamında teknoloji şirketlerinden partner ve yeni nesil araç üretimi konusunda tecrübeli kişi arayışına girdi. Otonom araçların milyar dolarlık kâr potansiyelini düşününce bu arayış hiç de garip karşılanmıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan BMW yöneticilerinden Klaus Froehlich, “Kesinlikle bu alanda partnere ihtiyacımız var.” dedi.

BMW’nin gündeminde olan bir başka konu ise geçtiğimiz yıl satın aldığı haritalama uygulaması HERE. Üç Alman lüks devi BMW, Mercedes ve Audi’nin konsorsiyum oluşturarak Nokia’dan 2.8 milyar dolara HERE uygulamasını satın almıştı. Froehlich’in açıklamasına göre, konsorsiyumun devir işlemleri yıl sonuna doğru bitecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz