BMW 5-Serisi yenilendi

 

Alman üretici BMW’nin orta üst sınıf model ailesi 5 Serisi, yollarla buluşmasında geçen 4 yılın ardından makyajlanarak tanıtıldı. Dünya çapında bir milyon adede ulaşan satış rakamlarıyla dikkat çeken 5 Serisi’nin 2014 modelleri Sedan, Touring, Gran Turismo ve ActiveHybrid versiyonlarıyla satışa sunulacak.

Rakibi Mercedes’in E-Class otomobilini makyajlamasından sonra atağa kalkan BMW, öncelikli olarak yeni 5-Serisi ailesinde tampon tasarımlarını farklılaştırmış. Ayrıca böbrek ızgaralarının çerçevesinin belirginleştirileştirildiği 5 Serisi’nde; tampondaki geniş hava çıkışının iki ucundaki parlak unsurlarla alt kısma hareketlilik katılmış.

Sedan, Touring ve Gran Turismo versiyonlarında tekerleğin üzerinde görmeye alıştığımız yan sinyal lambaları 2014 modelle birlikte yan aynalara terfi etmiş.

Otomobilin motor gamında yeni seçenekler dikkat çekiyor. Sedan ve Touring versiyonuna eklenen 518d kalbinde 143 beygirgüç üreten dört silindirli dizel motor bulunduruyor. Motor gamının zirvesinde ise TwinPower Turbo teknolojili 450 beygirlik yeni V8 ünite yer alıyor.

BMW, 5 Serisi’nin Sedan ve Touring versiyonlarda dört benzinli altı dizel motor seçeneği; Gran Turismo versiyonunda ise iki benzinli, 3 dizel motor seçeneği bulunduğunu bildirdi.

Gerçekleştiren tanıtımın ardından fiyatla ilgili soru işaretlerini de gideren BMW, giriş seviyesindeki 528i Sedan’ı 50 bin 425 dolardan; 535i Sedan’ı 56 bin 025 dolardan, yeni 535d’yi 57 bin 525 dolardan satışa sunulacağını açıkladı.

Ürün gamının en üstünde bulunan 550i model otomobilin fiyatı ise 64 bin 825 dolar olacak

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz