BMW 1 Serisi, yenilenen rakipleri Mercedes A, Audi A3 ve Volvo V40’ı bekliyor

0

Lüks otomobil sınıfındaki liderlik savaşında keskin viraja giriliyor…

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de lüks markalar arasındaki liderlik rekabeti son hızıyla sürüyor. Rekabet bu kez kompakt sınıfa indi. Çok satan markaların egemenliğindeki kompakt sınıfta premium markalar ne yapacak? ÖNce kendi aralarında kapıyacaklar. Sonra C segmentinin üzerinde kalite, donanım ve imaja sahip C plus modelleri gözlerine kestirecekler…

BMW 1 SERİSİ

BMW'nin ilk 9 ay itibariyle yaklaşık 800 adetlik farkla birinci olduğu segmentte markanın en önemli kozu 1 ve 3 serileri. Son olarak pazara sunulan 316i ile rakiplerine gözdağı veren marka, şimdi de compakt sınıftaki rekabette piyasaya girecek yeni modelleri 1 Serisi ile karşılamaya hazırlanıyor.

AUDİ A3

Merdivenin ikinci basamağında oturan ise şimdilik Audi'de. Audi, Türkiye'de yakaladığı satış başarısı ile markanın premium ligine çıkmanın karşılığını yeni modellerin pazara sunulduğu ilk ülkelerden biri olmakla gördü. Bu sayede yeni nesli A3 Serisi, markanın anavatanı Almanya ile aynı tarihte Türkiye pazarına sunuluyor. Hatta A3'in Sportback ve sedan versiyonları da sırasıyla önümüzdeki yılın ilk ve son çeyreğinde Almanya ile aynı tarihlerde Türkiye'de olacak.

MERCEDES A SERİSİ

İki rakibini 1.500 adelik farkla takip eden Mercedes ise bu rekabette öne geçmenin kozlarını yeni A Serisi ve hafif ticari araç modeli Citan olarak belirledi.

Bu yeni modellerini ünümüzdeki aylarda Türkiye piyasasına sunmaya hazırlanan Mercedes, marka imajına, yıldızına ve ürün kalitesi-fiyat dengesine güveniyor.

VOLVO V40

Üç Alman rakibi karşısında liderlik savaşı vermese de satışlarını düzenli artıran kuzeyli Volvo ise rekabete kasım ayı başında benzinli motora sahip yeni V40 ile katılacak. Başlangıçta tek modelle rekabet edecek olan V40, yeni yılın başında hem dizel motorlu versiyona hem de Cross Country versiyonu pazara sunarak, elini güçlendirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here