BMC’ye üretirseniz satarım diyen bayi, 55 otobüs birden sattı

İstanbul Otobüs A.Ş filosundaki Avenue sayısı 230'a çıktı

 

BMC krizine en büyük alacaklı olarak yakalanan FSM Demirbaş, 6 ay önce üstlendiği Temsa bayiliğinde 55 otobüs birden sattı. FSM Demirbaş, İstanbul Otobüs AŞ filosundaki Savaş Petrol şirketine 55 adet Avenue marka otobüs satışı gerçekleştirdi.

Temsa bayiliği üstlendiği 6 ay gibi kısa büri sürede 130 adetlik Avenue otobüs satışına ulaşan FSM Daemirbaş'ın sahibi Mustafa Demirbaş, 2013 Mart ayı itibariyle Temsa bayiliğini aldıklarını ve bu süreç içerisinde müşterilerine en iyi hizmeti vermek için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “6 ayda 75 Avenue teslimatı gerçekleştirdik. Savaş Petrol’e yapacağımız 55 adetlik teslimatla bu sayı 130’a ulaşıyor. Biz FSM Demirbaş Otomotiv olarak 2013 yılı itibarıyla 56 adeti BMC olmak üzere toplamda 186 adet otobüs satışı gerçekleştirdik. Bu yıl Temsa’ ya vermiş olduğumuz 378 adet otobüs siparişinin 148 adeti teslim alınmış olup, kalan 230 adet otobüs de önümüzdeki aylarda teslim alınacaktır. Yıl sonuna kadar 50 ile 100 arası daha otobüs satışı yapacağımızı tahmin ediyoruz." bilgisini verdi.

Satılan 186 adet otobüsün 115 adeti Erguvan renk olup, 71 adeti de Turkuaz renkte otobüslerden oluşuyor.

 

Demirbaş, BMC'nin Türkiye'deki en büyük ve tek otobüs satan bayii idi. Krizden çıkış yolu arayan BMC'ye TMSF yönetimi ile anlaşarak, "Üretin, 18 ayda 400 otobüsünüzü ben alırım" diye öneride de bulunan Demirbaş, elinde otobüs olunca bunu satacağını Temsa satışlarıyla da gösterdiğini dile getirdi. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz