BMC’de tüm memurlar ve taşeronlar izne çıkarıldı

 

BMC'de beyaz yakalılar süresiz izne çıkarıldı

BMC işçileri eylemlerinin dozunu giderek artırıyorlar. Haftaya yeni kararlarla başlayah çalışanlar, bu kararlarını hayata da geçirmişlerdi.

Perşembe gününü de aynı tarzda protesto hareketleriyle seslerini duyurmaya çalışan işçiler, işyerlerinin sahibi olan Çukurova Holding'in patronu Mehmet Emin Karamehmet'in temsili cenaze törenini düzenlediler. Üzerinde Karamehmet yazan bir maketi tabuta koyan çalışanlar, temsili cenaze namazı kıldılar ve helallik istediler. İşçierin helallik vermediği cenaze töreni tabutun yaklaşık 3 km kadar Penarbaşı-Kemalpaşa Caddesinde taşınmasıyla son buldu.

Bu arada perşembe gününden geçerli olan memurlara izin uygulaması da başladı. BMC'nin beyaz yakalı çalışanları için uygulanan az miktardaki servisin de pazartesi kaldırılacağı öğrenildi.

İzin uygulaması fabrikada taşeron olarak çalışan çaycı, temizlikçi gibi görevliler için de yaygınlaştırıldı.

Artık fabrikada haklarını isteyen Türk Metal çatısı altında örgütlü işçilerle, üst yönetimden isimler kaldı. Bu arada fabrikada direniş halindeki işçilerin de fabrikaya gelmesini ortadan kaldıracak yeni önlemler tasarlandığı belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz