BMC’de ihale de yok şartname de

 

 

BMC'de üretimi yeniden başlatmaya ve fabrikayı satmaya yönelik girişimlerin düğüm noktasının 26 Kasım tarihi olacağı belirtiliyor. Yazılı ve resmi bir açıklaması olmayan ama TMSF'ye yakın kaynakların dile getirdiği ihale tarihine sayılı günler kaldı.

Bugün görüştüğümüz bir otomotiv şirketinin genel müdürü, kendilerinin BMC'ye teklif verebileceklerini ama ortada bir ihale şartnamesi bulamadıklarını dile getirdi. Şartname olmadan bir ihaleden sözedilemeyeceğini ifade eden Genel Müdür, bu durumda kendileri için yapacak bir şey olmadığını söyledi.

Bu tür bir şartname eksikliğinin BMC paydaşlarını ve ihaleyi nasıl etkileyeceğini sorduğumuz ilgililer ise "İhale için bazı işadamlarının adı geçiyor. BMC onlara satılacak olabilir. Bu durumda bir ihale değil, devir sözkonusu olur. BMC yoluna devam eder" yorumunda bulunuyorlar.

BMC için Ethem Sancak ve Albayrak gibi işadamlarının adı geçiyor. Sancak, otomotiv sektörüne yakın bir çalışma içinde olmazken, Albayrak ailesi motor üretimi yapan TÜMOSAN şirketinin hakim ortağı. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz