BMC’de bugün ödeme yapılabilir

 

BMC'de maaş ve ödeme dedikodusu

Artık maaşların ne zaman ödeneceği de dedikodular arasına girdi. NAsım girmesin ki? 14 aydır düzenli maaş alamayan çalışanlar ve tedarikçiler için belirsizlik duvarı ancak kulis haberlerle, perdenin arkasındaki gerçeklerle giderilmeye çalışılıyor.

 

İŞte BMC'ye yönelik son pozitif söylenti:

TMSF'nin yönetimini devraldığı Çukurova şirketlerinden BMC'de umutların son gününe girildi.

Bu ay içinde şirketin satışı için gerekli altyapı çalışmalarını yürüttüğü bilinen TMSF'nin önümüzdeki haftaya yönelik üretime start planları gerçekleşebilecek mi?

Bu planların gerçekleşebilmesi için artık "mecburi" hale gelen çalışanlara ve alacaklı yan sanayicilere ödeme yapılması gerçekleşmezse, haftaya üretim hayalden öteye gitmez deniyor.

BMC'nin elindeki Belediyelere ait otobüs p;rojelerini kaçırdıktan sonra SSM'nin Kirpi projesini kaçırmamak için eldeki 20 aracın tamamlanması dahil harekete geçmesinin, gelir kapısının yeniden açılması anlamına geleceği belirtiliyor.

BU kapının açılması için haziranın son mesai günü olan bugün işçilere biner liralık bir ödeme yapılacğı ve yan sanayicilere de yeniden anlaşabilmek ve tedarik sağlamak için bir miktar ödeme yapılacağı kulisleri hızlandı.

Bugün cuma ve akyama kadar gelişmeler beklenecek. 

Akşama kadar yatırılacak maaş ve yan sanayici alacakları ile temmuz ayına girerken yüzler biraz da olsun gülsün isteniyor. Çok mu?

 

ÖNCE MEVCUT HESAPLARIN BLOKE SORUNU AŞILACAK

 

Sabah yayına giren haberimizin takibini yapan BMC çalışanı ve tedarikçi firma temsilcileri, akşam saatleri itibariyle Türk Metal sendika şube başkanı Halil İbrahim Tosun'un yetkililerle görüşmesini ve bunun üzerine yaptığı açıklaması ile ayı kapatıyorlar.

 

"Değerli arkadaşlarım

Tmsf ile yaptıgım görüşmelerde Show tv nin satışının Rekabet kurulu tarafından onaylanmasını olumlu bir gelişme olduğunu Ancak para transferinin önümüzdeki hafta olacağını ve çalışan arkadaşlarında banka hesaplarının Bir çoğu blokeli olduğu için Yeni hesaplar açılacağını 

Dolayısıyla Önümüzdeki hafta bir ödeme yapma gayreti içerisinde olduklarını ifade ettiler"

Halilibrahim Tosun

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz