BMC yıl sonuna kadar satılacak

 

TMSF tarafından el konulan Çukurova Holding şirketlerinde yol haritası gibi açıklama.

Bugün bir gazetede Hüseyin Özay imzasıyla çıkan habere göre TMSF önce çalışanların maaşlarını ödeyecek. Bu süreçte zaten değer tespit çalışmaları süren şirketler, ayrı ayrı satışa çıkarılacak.

 

TMSF'den habersiz ödeme yapılmıyor

Çukurova Grubu'nun 12 şirketinin yönetimine el koyan TMSF, ilk olarak şirketlerin alacakları ve borçlarını mercek altına aldı. Bu çerçevede şirketlerin tüm hesapları donduruldu. Hesap hareketleri ise TMSF'nin izni doğrultusunda gerçekleştiriyor. Yönetimine el konulan şirketlerle ilgili bir yol haritası hazırlayan TMSF, ilk etapta personelin maaşlarını ve yapımcı şirketlerin alacaklarını ödemeyi planlıyor. 

TMSF, el konulan şirketlerin borç ve alacak ilişkisini düzenledikten sonra şirketlerle ilgili değer tespit çalışması yaptıracak. Çalışma kapsamında, şirketlerin üzerine kayıtlı menkul ve gayrimenkuller de araştırılacak, değerleri çıkarılacak. Her şirket için ayrı ayrı muhammen bedel belirlenecek.

 

ŞİRKETLER GRUPLARA AYRILACAK

Üçüncü aşamada ise şirketlerin satışı çıkarılması söz konusu olacak. TMSF, sadece yönetimine el konulan 12 şirketi satışa çıkaracak. Satış işlemi ticari iktisadi bütünlük kriteri doğrultusunda yapılacak. Ve şirketler gruplara ayrılarak, satışa sunulacak. Örneğin yazılı basın grubu ayrı, televizyon ayrı ve otomotiv şirketi ayrı satılacak. Böylece daha fazla katılımın olması sağlanacak.

 

Turkcell ve Digitürk ile hesaplarına bloke konulan diğer şirketler, satış uygulamasının dışında tutulacak. Bu şirketlerle ilgili ise ayrı bir yöntem izlenecek. TMSF yetkilileri, yıl sonuna kadar şirketlerin satışa çıkarılmasını planladıklarını kaydettiler.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz