BMC, yerli gruba mı teklif edildi?

 

 

Mayıs ayında yönetimi TMSF'yea devredilen BMC'de kulisler yeni bir alıcı adayıyla çalkalanmaya baş=ladı.

Alınan duyumlara göre BMC, Türkiye'nin önemli sanayi gruplarından birine teklif edildi.

Grubun otomotivde yatırımı bulunmuyor.

Ama başta inşaat ve uçak sanayi alanında önemli yatırımlara sahip olan Grubun, kendisine sunulan BMC'yi incelemeye aldığı kulislerde dile getiriliyor.

Grup, Türkiye'nin yakından tanıdığı Kale Grubu. Bodur ailesine ait olan Kale Grubu'nun kuruluşu 1957'ye uzanıyor.

2011 yılında AMerikalı ortağı Prat and Whitney ile İzmir Ege Serbest Bölgesi içinde uçak motoru fabrikası yatırımı başlatan grup, bu tesisi 2012 sonunda devreye aldı.

Bu tesisin başına geçtğimiz ay Ford Otosan İnönü fabrukası müdürü Mustkafa Menkü'yü transfer eden şirket, otomotive girer mi bilinmez? Ama bu konuda en tepe isimlerden birini şirketine genel müdür olarak transfer etmiş durumda.

 

Kale Grubu Hakkında

 

1957 yılında Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş. ile temelleri atılan Kale Grubu, Türkiye'de seramik sektörünün kuruluşuna öncülük etmiş, bu alandaki yatırımları ile bir dünya devi haline gelmiştir. Zaman içerisinde makine ve parça imalatı, savunma, kimya, elektrik malzemeleri, enerji, bilişim, nakliye, turizm ve gıda sektörlerinde yatırımlar yaparak büyüyen Kale Grubu, bugün her biri kendi alanlarında lider 17 şirkete sahip, Çanakkale başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli lokasyonları ile İtalya ve Rusya'da fabrika ve marka yatırımları olan, beş bini aşkın çalışanı ile faaliyet gösteren Türkiye'nin önemli sanayi kuruluşlarından biridir. Kale Grubu bugün Avrupa'nın 3., dünyanın 12. en büyük seramik karo üreticisi, Yapı Kimyasalları sektöründe üretim ve satış kapasitesi olarak Türkiye ve bölgesinin 1., Avrupa'da ise 5. şirketi durumundadır. Ayrıca %100 özel sermayeli bir Türk şirketi olarak havacılık ve savunma konusunda uluslararası alanda itibar kazanmış bir yapıya sahiptir. 100 ülkede, 400'ü aşkın noktada Kale markalı ürünler tüketicilerle buluşmaktadır.

 

Kale Grubu, yarım asırdan bu yana sanayici kimliği ile topluma hizmet ederken kurucusu İbrahim Bodur'un ilke ve görüşleri doğrultusunda, başta eğitim ve sağlık olmak üzere kültür, sanat, bilim ve spor konularında topluma her zaman katkıda bulunmuş, bu katkılarını düzenli hale getirmek üzere Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı'nı kurmuştur.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz