BMC Mağduru’ndan mektup var

 

 

 

"BMC Mağduru" nickiyle yazan ve olayları başından beri yakından izleyen bir isim, son durumu değerlendirdi.  Bugünkü BMC yönetimini üstlenen isimler için de ipucu olabilecek bilgiler içeren bu yazıyı; Türkiye'nin en önemli sanayi kuruluşlarından biriyken, 16 aydır tek bir çarkın bile dönmez olduğu BMC'nin yeniden ülke sanayisine kazandırılması, orada çalışanların yeniden ekmeklerini eline alabilmesi, tedarik zincirinin yeniden kurulabilmesi, bayilerin eksik mallarını alabilmesi için yayınlıyoruz.

 

İşte o e-mail… :

 

"Bildiğim kadarıyla Digiturk'ün pek bir borcu yok. Kendi kendine yeten ve borcunu ödiyebilen problemsiz bir şirket. Digiturk'ü satınca otomatikman K.Mehmet'in devlete olan borcu bitecek zaten öyle görünüyor. BMC'yi döndürüp dolaştırıp K.Mehmete verebilirler de. 6-7 ay seçimleri bekleyene kadar K.Mehmet Irak'taki kuyularını 2014'te işletmeye başlıyacaktı olmadı onu bekleriz ne yapalım.

Turkcell'deki yönetimde AKP'li oldu,belki beğenmediği BMC'nin kıymetini anlarda sarılır dört elle.

TMSF üretime nasıl geçicek çok merak ediyorum. Benim bildiğim büyük yan sanayilerden ki BMC'nin bel kemiği 3-4 tanesi iflas etti kapattı. O binlerce yedek parçaları ve imalatını yapan yan sanayileri bilen memur arkadaşlar, sanayide kimisi preste çalışıyor, kimisi kaynakçı olmuş çıkmış. Millet perişan olmuş. Hiçbir firmayı tanımayan, işi bilmeyen adamlarla nasıl üretim yapacaklar ki? Hala bekliyorlar ve kaybedicekler geçen hergün zararına. Bakkal dükkanı değil ki bu. Yönetimdeki müdürlerlede olmaz bana göre onlar zurnanın son deliği.

Memuru, İşçisi, Yan sanayisi önemli olan bunlar.

Hele yan sanayisi, 16 aydır beş kuruş ödeme yapılmadı. İşçi değilki bu 10 bin lira alıcağı olsun herkes işçi çalıştırıyor, ne kadar zor durumda bıraktılar aylardır. Yüklü ödeme yapmadan kimse artık çöp vermez BMC'ye. Öyle 'sen üret, 60 gün sonra açık hesap ben veririm' kimse yemez artık. TMSF açacak kesenin ağzını kapatıcak herkese borcu bu kadar basit."

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz