BMC krizini yarın Başbakan’a anlatacaklar

nesrin      

Nesrin Ulema                Hamza Dağ              

Ak Parti milletvekilleri Hamza Dağ ve Nesrin Ulema 

BMC krizini yarın Başbakan Erdoğan' a anlatacak

10. ayına giren BMC krizine Ak Parti'den de destek geldi. AK Parti İzmir milletvekilleri Hamza Dağ ve Nesrin Ulema, bugün yaptıkları fabrika ziyaretinde BMC'nin haklarını arayan çalışanlarıyla buluştular. İki milletvekilinin yanı sıra kalabalık bir AK Parti temsilcilerinin katıldığı ziyarette milletvekilleri, yarın yapılacak AK Parti Grup toplantısı öncesinde BMC Krizini Başbakan Erdoğan'a ileteceklerini açıkladılar.

Yarın Başkan Erdoğan'a iletilecek kriz hakkında AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın kısa süre sonra bir açıklama yapması bekleniyor.

Milletvekilleri, işçilere yaptıkları konuşmalarda BMC'nin İzmir ve İzmirliler için de çok önemli olduğunu, sadece çalışan binlerce işçinin değil, onların çevreleriyle birlikte binlerce kişiyi yakından ilgilendirdiğini söylediler. BMC 'nin İzmir için çok önemli olduğuna değinen milletvekilleri, yarınki grup toplantısı öncesinde sorunu Başbakan Erdoğan'a anlatacaklarını dile gteirdikleri öğrenildi.

BMC çalışanlarını heyecanlandıran bu gelişmeden olumlu netice almak isteyen BMC çalışanları, çarşamba gününe kadar beklemeye karar verdiler.

Çarşamba gününe kadar bir sonuç alınmazsa, 15 kişilik bir temsilci heyetinin Ankara'ya yola çıkması tartışılmaya başlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz