BMC için kritik gün

 

 

BMC'de kritik geri sayım…

İçinde bulunduğu krizin birinci yılını doldurmak üzere olduğu BMC'de 15 Mayıs için geri sayım başladı. Kritik tarih olarak belirtilen 15 Mayıs, Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın Kirpi ihalesi için verdiği ihtarın itiraz süresiyle birlikte dolduğu tarih olarak dikrkat çekiyor.

24 saatten az zamanın kaldığı kritik 15 Mayıs için, BMC çalışanları adına da Türk Metal masada. Halen içinde Türkiye'nin en büyük otomotoiv şirketlerinin de olduğu iwşyerleri için grev kararı almış ama bunu henüz uygulamaya sokmamış olan Türk Metal Sendikası Başkanı da ilk kez BMC çalıyşanrları ile İzmir'de buluşacak.

Yarın saat 17:00'da fabrika yemekhanesinde yapılacak toplantı için tüm BMC çalışanları yarınki öğle yemeğine çağrıldılar.

 

Bu arada geçtiğimiz hafta fabrikadan çıkarılıp, tesislerin biraz ilerisindeki otoparka çekilen 15 adet JAC kamyonun da işçiler tarafından yeniden fabrikaya geri getirildği öğrenildi.

BMC yöneticilerinin ellerindeki knotak anahtarlarını kullanarak, büyük kısmı tamamlanmış Kirpi araçları fabrikadan çıkarma yönündeki hareketlerine karşı nöbet tutan sendikacıların bu eylemlerinin de devam ettiği belirtiliyor.

BMC beyaz yakalılarından sadece bir kaç kişinin fabrikaya girmelerine izin veren işçiler, alacaklarını alana kadar, fabrikadan ürün çıkartmaya izin vermeyecekleri belirtiliyor.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz