BMC çalışanları çalışmayanları, İzmirliler bayramınız kutlu olsun

0
243

Kurban Bayramı kutlu olsun.

Maaaşını aylardır alamayan BMC çalışanlarının…

Alacağını alamadığı için başı bankalarla, karısıyla, komşularıyla, ev sahibiyle, dükkan sahibiyle derde girenlerin…

Milyonluk çekleri BMC kullanımına sunan bayilerin…

servislerinin ve eski servislerinin…

İzmirlilerin…

"gizli gizli ağlayanların"

Bayramı kutlu olsun.

Ama bu bayram İzmirlilerin bazılarına uğramıyor galiba.

Özellikle BMC çalışanlarına ve

BMC çevresine…

"Ağız tadıyla" gelmedi bayram. 

Çalışan çalışmayan, yan sanayici bayi, alacaklı, icracı çok geniş bir kesim…

BMC'den alacağını temin edemediği için üzgün, kızgın ve mutsuz girdi bu kurban bayramına.

Ama bu sürpriz miydi ?

İmzalandığı söylenen kredi var ya, onun çalışanlar için alındığını sandınız heralde. Oysa o kredi, Kirpi'lerin bedeli alınmış ve çoktan aktarılmış ihalesinin "kelepçeli" handikaplarının üzerinden atlayabilmek için imzalandı. 6 ay içinde kalan iki yüz bilmem kaç adet Kirpi de tamamlanacak ve arkada kalan son ihale sözleşmesi  de kapatılacak.

Diğer sözleşmeleri belediyeler zaten iptal etti. Yenileri de alınmayacak ve hatta alınamayacak.

Eee, o zaman alacaklılar ne alacak?

Bayram şekeri tabii ki.

Onlarca yüzlerce mail ve telefon yağıyor. 

Bayramda kendilerini bu halde bırakan Karamehmet, Çukurova Holding ve sendika aleyhine yaklaşımlar içeriyor. Küfürler, ahlar, ilençler havada uçuşuyor.

Kredi varsa, para verilecekse ki daha aktarımın gerçekleştirilmediğini duyduk… o para Kirpi üretimine gidecek. Askerlerimiz güneydoğuda şehit olmasın diye değil, ihale gereklerini yerine getirebilmek için…

Bunun için Kirpi üreten yan sanayici, Kirpi malzemesi tedarik edecek olanlar, Kirpi üretimine çalışacak personel lazım. Krediden bunlara bir şey verilecek ki Kirpi üretimi yapılabilsin.

Para verilecekse onlara verilecek, kalan 2500 kişi, korkarız ki yılbaşına da bir sonraki bayrama da ATM önlerinde girecek.

Aynı teranelerle…

İzmirliler bayramınız kutlu olsun…

 

 

Alın size bayram sabahı gelen bir okur mektubu…

 

"BAYRAM SABAHI GİZLİ GİZLİ AĞLADIM"

 <[email protected]> (unregistered) wrote:

"BU GÜN BAYRAM ÖNCELİKLE bmc MAĞDURU ARKADAŞLARIN HEPSİNİN VE AİLELERİNİN BAYRAMLARINI EN İÇTEN DUYGULAR İLE KUTLAR EN KÖTÜ BAYRAMIMIZ BÖYLE OLMASINI DİLERİM. ŞİMDİ YAZACAKLARIM KESİNLİKLE HER HANGİ BİR HİKAYEDEN ALINMIŞ BİR BÖLÜM DEĞİL ÖZELLİKLE BELİRTİYORUM ÇÜNKİ BURADA YAZILANLARI HİKAYEYMİŞ GİBİ OKUYUP GEÇENLERİN VE ÖZELLİKLE YETKİLİLERİN DİKKATİNİ ÇEKMEK VE VARSA VİCDANLARININ İÇTENLİĞİ İLE OKUSUNLAR İSTİYORUM YANİ BİRAZCIK EMPATİ..

BU SABAH KALKTIM ÇOK ŞÜKÜR ÇOCUKLARIMLA BERABER KAHVALTIMI YAPIP BAYRAMLAŞMAYA BAŞLADIK FAKAT KAFAMDA ONLARA NASIL HARÇLIK VERECEĞİM DİYE KOCAMAN VE SADECE KAFAMI DEĞİL KALBİMİ DERİNLERDEN YARALAYAN BİR SORU VARDI BİR TARAFTAN AİLEMLE  BAYRAMI YAŞIYABİLİYOR OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞARKEN BİRTARAFTANDA bmc NİN BENDE AÇTIĞI 6 AYLIK BORÇ BİLANÇOSU, BAYRAMDAN ÖNCE ÖDEYECEĞİM DİYE SÖZ VERİP BORÇ ALDIĞIM İNSANLAR VARDI, HER ŞEYİ GEÇTİM BİZLER ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAŞIYOR VE ŞU HAYATTA MÜCADELEMİZİ YAPI YORUZ PEKİ BEN BU ÇOCUĞUMA BİR BAYRAM HARÇLIĞI DAHİ VEREMİ YORSAM GELECEĞİNİ NASIL HAZIRLIYACAĞIM SÖYLEMESİ ÇOK ZOR AMA BUNUDA YAŞADIM VE GİZLİ GİZLİ AĞLADIM ENİÇTEN KALBİ DUYGULARIMLA ALLAHIMA YALVARIP BİZLERİ BU HALLERE GETİRİP BU DURUMLARI YAŞAMAMIZA NEDEN OLANLARLA İLGİLİ HER ŞEY GEÇTİ AKLIMDAN.

ŞİMDİ ONLARA SORARIM RAHATMISINIZ ÇOCUKLARINIZA YÜKLÜ MİKTARDAKİ HARÇLIK LARINI VERİRKEN BU PARANIN KİMLERİN HAKKI DİYE Bİ AN OLSUN DÜŞÜNÜP ONLAR NE HALDELER DİYE VİCDAN MUHASEBESİ YAPABİLİYORMUSUNUZ ACABA YADA O GÖSTERMELİKTE OLSA Kİ ALLAHIM BİLİR KESTİĞİNİZ KURBANLARIN KİMLERİN HAKLARIYLA KESİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜP BEN NE YAPIYORUM DİYEBİLİYORMUSUNUZ ACABA YADA  ÇOCUĞUNUZA HARÇLIK VEREMENİN NASIL BİR DUYGU OLDUĞUNU GERÇEKTEN DÜŞÜNÜP ÜZÜLEBİLİYORMUSUNUZ ACABA

SİZLERE SÖYLÜYORUM BU YAZILARI OKUYUP UZAK DURAN DEVLET BÜYÜKLERİ , SENDİKACILAR VE PATRONLAR ELBETTE DÜŞÜNEMİYOSUNUZ ZATEN DÜŞÜNÜLSEYDİ 6 AYDIR İNSANLAR BU DURUMLARA DÜŞÜRÜLMEZDİ MADEM BUNLARI DÜŞÜNEMİYORSUNUZ PEKİ GERÇEKTEN İNSAN OLUP OLMADIĞINIZ KONUSUNDA KENDİNİZİ Bİ GÖZDEN GEÇİRİN DERİM İNSANLIK SADECE BİR YERLERE GELMEKLE VE ÇOK ZENGİN OLMAKLA YAŞANAN BİR DUYGU DEĞİLDİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

UMARIM ÖLMEDEN ÖNCE İNSAN OLDUĞUNUZU HATIRLAR ONA GÖRE YÖNETİCİLİK YAPIP İNSANLARIN AHLARINI ALMAKTAN KURTULURSUNUZ."                                                                                                                                                                

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here