BMC çalışanından mektup var

 

Virgülüne dokunmadan…

"11 AYLIK BMC ÇALIŞANLARININ HAKLI MÜCADELESİ VE SENDİKAL HAREKETLER Maaşlar verilmemeye başladığı ilk anlarda; olur mutlaka önümüzdeki günlerde alırız, koskoca BMC 25 yıldır buradayız şimdiye kadar paramız hiç kalmadı, koskoca BMC paramızı yemez,ilerleyen günlerde mutlaka verecektir dedik.

Vermedi..aradan 1 derken 2 ay geçti; çalışanların önüne bir miktar sus payı atıldı SUSTUK,hatta memurlara para verilmedi diye göbek atıldı.

Sendika görüşeceğiz, görüşemedik, muhatap yok, hava soğuk, belim açık, ayağım kör, manda yavru yaptığı için söğüt dalına biz çıkamadık, ondan görüşemedik diye diye nice günler geçti, işçi baskısı artınca ya eylem yapalım dedik AMA NE EYLEM!!!!! alkışlarla idari binaya yürüdük ama ne yürüdük, fabrika içindeki allah var tüm yolları trafiğe kapattık. OLMADI!!! fabrikada yatalım, fabrika yönetimine tepki verelim dendi; sözüm ona tepki vereceğiz ya eeeeee karnımız acıktı, Muhsin bey talimatıyla yemekhanede yemek verildi. YİNE OLMADI!!!! arada 1-2 sus payları aldık, hakikaten SUSTUK. GELENLER GİDENLER VERİLEN SÖZLER OLDU !!!! KANDIK…. acaba kandırıldık mı. sonra ne oldu;; sendiknın büyük abileri geldi, konuşmalar yapıldı, alkış kıyametler koptu,,, bayramda para verilecek korkmayın biz kefiliz, onlar vermez se biz vereceğiz dediler ALDIK!!!!! (Neyi aldığımızı söylemem)  

SONRA Ankaraya,İstanbula çıkarma yapacağız dediler,YAPTIK!!!,Ankara da Türk Metal Sendikasına ait otele sokmadılar,SPOR SALONLARINDA YATTIKKK!!! Ankara ya girmemizi büyük abiler istemedi GİREMEDİK,,dönelim dediler BÜYÜK BMC İŞÇİSİ dönmeyiz;İstanbul a gidelim dediler,dediklerini YAPTIRDILAR,,,İstanbul a gittik söz aldık çarşamba,olmadı cuma paralar cepte dedik,paraları inek yedi dağa çıktı,dağ yandı dediler avucumuzu yaladık.bize kafayı yedirtiler GANGAM STYLE yaptık,soyunduk GELDİKK. Evimize koca İzmir e geldik SENDİKAMIZ bize acıdı sadece işçilerimize başkalarına yok ERZAK dağıtacağız dediler, allah var dağıttılar.Evimize geldik KOCA İZMİR e mekanımıza KONAK ta eylem yaptık topu topu 300 bilemedin 500 kişi,bir kısmı memur,bir kısmı haklı mücadeleye destek veren EŞLERİMİZ,ÇOCUKLARIMIZ kaçta saat 4 te,yaptık mı YAPTIK. acelemiz yok haftaya cuma daha büyük eylem yapacağız dediler büyüklerimiz,yapacağız elbette,ama kaç kişiyle acaba.neden mi; çalışan herkesimin artık kimseye inancı ve güvenci kalmadı da ondan. Herkes kendi reklamını bizim sırtımızdan çok iyi yaptı..Değerli milletvekilleri,grup başkan vekilleri,il başkanları,sendikanın büyük abilerii herkes ama herkes sırtımızdan prim yaptılar,reklam yaptılar.Biz ne yaptık peki;; ev sahibi evden çık dedi,tedaş elektriği kesti,izsu suyu kesti,bakkal veresiyeyi kesti, servis çocuğunu attı, paran yoksa yürüyerek gelsin dedi, eğitim yuvası okul bile aidatı ver, yoksa gel camları sil dedi,, hakim sen bu karıya bakamıyorsan niye evlendin, siktir git seni boşuyorum dedi,,, daha kimler neler neler söylediler, hep olur abi dedik sineye çektik.. şimdi bunları yaşayan ONURLU BMC çalışanlarını alacaklı banka, ev sahibi, tedaş, izsu, okul v.b gibi kişi ve kurumlar üçkağıtçı ilan etti, verdiği sözü tutmuyorsun diye YALANCISIN dediler. ama büyüklerimiz son model arabalarda, düzenli maaşlarında keyif sürmeye devam ediyorlar.

OLSUN BİZ AÇ KALSAKTA BÜYÜKLERİMİZ RAHAT ETSİN…. ASLINDA YAZACAK ÇOK DAHA FAZLA ŞEYLER VAR AMA OLSUN BUNDAN SONRADA ÇOK MALZEME ÇIKAR,DAHA ÇOK YAZARIZ. TÜM ONURLU BMC AİLESİNİ SAYGI VE SEVGİLERİMLE SELAMLIYORUM,İNŞALLAH HERŞEYE RAĞMEN GÜZEL GÜNLERİN YAKINDA OLDUĞUNA İNANIYORUM

HOŞÇAKALIN"

T. Balyeli

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz