Bisikletinizin lastiği patlamayacak

Patlasa bile yol alabilen Potenza S001 Run-Flat lastiklerini Brisa’nın İzmit’teki fabrikasında geçen yıl üretmeye başlayan Bridgestone, yeni patlamayan lastiğini duyurdu. Ancak, bu kez otomobil değil bisiklet kullanıcıları sevinecek. Çünkü, Bridgestone’un yeni nesil, havasız (Air Free Concept) lastiği bisikletler için geliştiriliyor.

‘Patlamayan lastik’ üretimi başladı

Bisiklet tasarımlarını değiştirebilir

Bridgestone’un ‘Air Free Concept’ olarak adlandırdığı bu teknoloji, lastiklerin iç kenarları boyunca uzanan jant tellerinden yararlanarak lastiklerin ağırlığını desteklemek için hava ile şişirilme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda jant tellerinde ve kauçuklarda kullanılan termoplastik reçineler, kaynakların daha verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor. Reçinenin yüksek tasarım esnekliği daha önce hiç denenmemiş yeni nesil bisiklet tasarımlarının hayata geçmesini de mümkün kılıyor.

Şişirilmediği için patlama ve bakım sorunları olmayan yeni nesil Bridgestone bisiklet lastikleri, üretildiği termoplastik reçine sayesinde kolayca şekil alabiliyor ve geri dönüştürülebiliyor.

İki yıl sonra satışta

Bridgestone, ‘Air Free Concept’ ile bir yandan bisiklet kültürünü değiştirirken bir yandan da bu teknolojiyi farklı tipte lastiklere uyarlamanın yollarını arıyor. Bisiklet tasarımının da yeniden ele alınmasını sağlayacak bu yeni nesil lastikler 2019 yılında kullanıma sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz