Bir otomobil nasıl üretilir?

Toyota, sosyal paylaşım sitesi Twitter’ı kullanarak, Auris hibritin İngiltere tesisinde nasıl üretildiğini takipçileriyle paylaşacağını açıkladı. Auris’in ham halinden müşteriye ulaşıncaya kadar ki tüm sürecini yayınlayacak olan Toyota sosyal medyada ilk kez gerçekleştirilecek olan bu projeyle yüz binlerce potansiyel müşterisine ulaşmayı hedefliyor.

Toyota, “yerleşik kalite”yi ortaya koyacağına inandığı bu projeyle ayrıca otomobil üretimine meraklı olanlara da doğrudan hitap edeceğini düşünüyor. Toyota’nın İngiltere’de sosyal medya müdürü Scott Brownlee konuyla ilgili verdiği bir demeçte “Projenin bir kampanyadan ziyade, araç kalitesini arttırmak için önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Twitter projesinin bir parçası olarak Toyota, Auris hibrit üretimiyle ilgili damgalama, kaynak, boya, montaj, kalite kontrol gibi 325 üretim aşamasını içeren çeşitli fotoğraflar, videolar ve blog yazıları da yayınlayacak. Twitter takipçileri, Toyota temsilcileriyle canlı sohbet gerçekleştirebilecek. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz