Bir asırlık sağlam Japon

Dünyanın en büyük dizel motor üreticileri arasında yer alan ve dizel motor alanında pek çok teknolojik yeniliğin öncüsü olan Isuzu Motors 100 yaşına bastı.

En uzun geçmişe sahip Japon araç üreticisi Isuzu Motors’un temelleri 1916 yılında Tokyo’da atıldı. Japonya’nın en eski mabedi olan Ise Shrine of Mie yakınlarındaki Isuzu Nehri’nden ismini alan Isuzu Motors bugün bilinen güçlü Isuzu markasını yaratmak için faaliyet gösterdiği yıllar boyunca yaratma ilkesi üzerine odaklanmış ve küresel otomotiv sektörüne önemli katkıları olmuş.

Dünya genelinde 20 milyondan fazla satılan, çevre dostu yaklaşımı, güvenilirliği ve dayanıklılığıyla tanınan 100 yıllık bir tarihe sahip Isuzu Diesel Motorları her türlü hava ve yol koşullarında yüksek performans göstererek müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Mühendislikte, üretimde ve yönetimde eğitim alıp uzmanlaşmış binlerce çalışanı ve düzenli geliştirmelere adanmış kaynakları, müşteriler için doğru ürünlerin üretilmesini sağlıyor. AR-GE ve buluşçuluk üzerine şekillenen büyüme stratejisi sayesinde, yeniliklerin öncüsü olan Isuzu, Japonya’nın ilk dizel motorunu da üretmiş ve tarihi boyunca dizel motor alanında pek çok teknolojik yeniliğin öncüsü olmuş.

Çevre dostu

Çevre dostu olan Isuzu dizel motorlarda DPF (Dizel Partikül Filtresi) kullanılıyor. Bu duyarlı motorlarda daha az sayıda conta bulunuyor. Bu da kirliliğe sebep olabilecek yağ sızıntılarını engellemeye yardımcı oluyor.

Dünyanın en büyük dizel motor üreticileri arasında yer alan ve 1000 cc’lik güç ünitesinden 24 litrelik ağır iş makinelerinin motorlarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Isuzu dünya çapında 130 ülkede satılıyor.

Anadolu Grubu’yla ortak

1916’da kurulan Isuzu, ulaşım, ticari araçlar ve dizel motor alanlarında, karayolu ve arazi kullanımına uygun endüstriyel dizel motorları, denizcilik, ticari araçlar, sportif arazi araçları ve pick-up kamyonetlerden oluşan geniş ürün portföyüyle, dünya çapında bir teknoloji lideri haline gelmiş durumda.

1983’te Isuzu ile lisans anlaşması yaparak o dönemin otomotiv sektöründe ilk Türk-Japon ortaklığını gerçekleştiren Anadolu Isuzu, ürün kalitesinde Japon standartlarını hedef alarak hafif kamyon, kamyonet, küçük otobüs, pick-up gibi ticari araçların üretim, ithalat, satış ve pazarlamasını yapmakta. Özellikle şehiriçi taşımacılıkta önemli bir yere sahip ticari araçlar üretin Anadol Isuzu ürün yelpazesini son yıllarda oldukça artırdı. Ağır kamyon sınıfına da girecek olan markanın 1 milyon km boyunca açılmayan motorları mevcut. Isuzu’nun yeni asrı kutlu olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz