Bir araçta özgün tasarımla internet, telefon bağlantısı, tv ve video yayınları isteniyor

0

 

Internet ve telefon bağlantısı olmayan araçlar satmayacak

 

Türkiye'nin 47 yıllık markası Transit'i anlatmak için 13. kez düzenlenen Marka Konferansı'na katılan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, sürdürülebilir marka olmanın ipuçlarını ve gelecek trendlerini anlattı. 

Genel Müdür Yenigün, gelecek trendlerin değinirken, "Küreselleşmeyle birlikte birbirine benzemeye başlayan araçlarda fark yaratılmasının; tasarım, donanım ve teknoloji gibi noktalarda mümkün olduğunu" söyledi. 

“Müşteri beklentileri, bugün yeni sınıfların doğmasını da sağladı. Artık pazarda sınıflar arası diyebileceğimiz melez araçlar da var” diyen Yenigün, günümüz tüketicisinin bir markada neler aradığı konusundaki görüşlerini de şöyle dile getirdi:

“Tüketici artık markalardan, aracının sağladığı katma değere ilave özellikler de bekliyor. Genel marka tasarım dili ve buradaki tutarlılık, tüketici açısından artık daha önemli. Tüketici özgün tasarım istiyor ve bu tasarımda da hacmin doğru kullanımına ve fonksiyonelliğine öncelikli olarak dikkat ediyor. Yükselen kalite algısıyla birlikte; yüksek güvenlik özellikleri ve genel ekonomik krizlerin ardından gelen düşük yakıt tüketimi beklentisi giderek pazara hakim oluyor. Tüketiciler zaman ve mekandan bağımsız olarak istedikleri anda ve yerde dünyayla bağlantıda olma taleplerini, otomotiv sektöründen de bekliyor. İnternet yayımı, telefon bağlanabilirliği, TV ve video yayınlarına araçlarında da ulaşmak istiyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here