Beşli koalisyon

Otomotiv devleri otonom sürüş özelliği ile ilgili geliştirmeler yapmaya devam ederken, beş büyük şirket bu teknolojinin yasal gerekliliklerini hızlandırmak için önemli bir adım attı. Ford ve Volvo gibi iki büyük otomotiv şirketinin yanı sıra Google ve araç paylaşım platformları Uber ve Lyft güçlerini birleştirdi.

Self-Driving Coalition for Safer Streets yani Güvenli Sokaklar için Kendi Kendine Sürüş Koalisyonu ismi verilen organizasyon resmi makamlarla iletişimde ve toplumu bilgilendirme anlamında birlikte hareket edecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan sözcü ve aynı zamanda eski ABD Otoyol Trafik Güvenliği Başkanlığı yöneticisi David Strickland, şu sıralar otonom özellikli araçlara dair yeni bir kılavuz hazırlandığını söyledi.

Söz konusu kılavuzun temmuz ayında tamamlanacağı tahmin ediliyor.

Ford cephesinden yapılan açıklamada da oluşturulan koalisyonun otonom araçları destekleyecek politik çözümler için birlikte hareket edileceğine dikkat çekiliyor.

Otonom sürüş ile 26 dakikanızı geri alın

Yakın zamanda araç filosuna kendi kendine giden araçları dahil etmeyi planlayan Uber ve Lyft’in yanı sıra, Volvo ve Ford kendi otonom teknolojilerini geliştirmek için tüm hızlarıyla çalışmaya devam ediyor.

Google’ın menzili genişliyor

Google’ın otonom test araçları ise Kaliforniya yollarında boy göstermeyi sürdürüyor.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here