Dikkat, salı gününden itibaren geçerli: Benzine 19 kuruş indirim

Benzin ve motorine indirim geliyor, indirim Salı gününden itibaren geçerli olacak. İndirimin motorinde 22 kuruş benzinde ise 19 kuruş olması bekleniyor. Eşel Mobil uygulaması gereği benzindeki indirim doğrudan pompa fiyatına yansıyacak, ancak motorindeki indirim yansıtılmayacak. Böylece benzin ve motorin arasındaki fark 5 kuruşa inecek.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın açıklamasına göre İndirim salı gününden geçerli olacak. Yapılan indirimle birlikte benzin ve motorin arasındaki 25 kuruşluk fiyat farkı 5 kuruşa inecek.

Motorinde devletin 5 kuruşluk alacağı kaldı

Geçtiğimiz Mayıs ayından beri uygulanan eşel mobil sistemi gereği; benzinde devletin ÖTV alacağı kalmadığı için Salı gününden geçerli olarak 19 kuruşluk indirim pompaya yansıyacak. Motorinde ise devletin 27 kuruşluk ÖTV alacağı kaldığı için 22 kuruşluk motorin indirimi pompaya yansımayacak. Devletin motorinde ÖTV alacağı 5 kuruşa gerileyecek. Yani bir indirim daha olması halinde onun da 5 kuruşu pompaya yansıtılmayacak.

Salı gününden geçerli olacak 19 kuruş indirimle birlikte son 1 ay içinde benzinin pompa satış fiyatı 57 kuruş ucuzlamış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz