Bentley Continental GT3’ü tanıttı

 

Continental GT3’te Bentley’nin güçlü 4.0 litrelik çift turbo V8 motorunun yarışa hazır, kuru karterli versiyonu bulunuyor ve halihazırda kullanımda olan motordan çok sayıda parçayı da içinde barındırıyor. Serbest yarış düzeninde, motor sporları motor yönetim sistemi aracılığıyla 600 HP’ye kadar güç üretebilen V8, GT3’ün kompakt ve hafif bir gövde içerisinde rekabet gücünü artırıyor ve böylece bu modeli yarışlar için mükemmel bir seçenek haline getiriyor. 

 

Dört yönlü ayarlanabilir yarış amortisörleriyle donatılan ön ve arka çift çatallı süspansiyon yapısı, standart otomobillerdeki havalı yayların yerini alıyor. Direksiyon sistemi hidrolik güç destekli; frenleme ise öndeki altı pistonlu kaliperler ve arkadaki dört pistonlu kaliperlerle birlikte havalandırmalı çelik disklerle yapılıyor.

 

Otomobilin dış tasarımı, en uygun sürtünmeyle bastırma gücünü azami düzeye çıkarmak amacıyla kapsamlı bir aerodinamik pakete sahip. Üst tarafa monte edilen karbon fiber malzemeden yapılmış arka kanat, arka bastırma gücünü ve dengeyi sağlarken, karbon fiber dağıtıcı da otomobilin ön kısmındaki aerodinamik güçleri dengeliyor. 

 

İç mekan döşemesinde deri ve ahşap kullanımının bırakılması, seri üretim elektrik sistemleri ve Continental GT’yi güçlü bir yüksek performanslı otomobil yapan gelişmiş malzemelerle Continental GT3 1.300 kilogramlık hedef ağırlığın altına bir ağırlıkla karşımıza çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz