Bentley Continental ailesinin sportif üyeleri

Continental_GT_V8_S_Conv

Hem coupe hem de convertible versiyonlarında sunulan yeni GT V8 S modelleri, alçaltılmış ve yeniden ayarlanmış spor süspansiyonu, daha keskin direksiyonu, çarpıcı ‘S’ imzasını içeren stil işaretleri ve geliştirilmiş V8 motorun özel sesi ile Continental serisine ayrı bir heyecan katıyor.

Alçaltılan süspansiyon; keskin ön splitter (hava yarıcı), farklı marşpiyeler ve Beluga verniği ile tamamlanmış arka difüzörü içeren alçak gövde tasarımı ile yeni üyeler amacına yönelik bir tasarımı işaret ediyor.

Continental ailesini genişleten bu iki yeni model 6000 d/d’de 528 HP güç ve 1700 d/d’de 680 Nm maksimum tork üreten, Bentley’in yüksek verimliliğe sahip 4 litrelik, çift turbo V8 motorunun daha güçlü bir versiyonu ile sunuluyor.

0-100 km/s hızlanmasını 4,5 saniyede tamamlayan GT V8 S coupe, 309 km/s maksimum hızıyla dikkat çekerken; 0-100km/s hızlanmasını 4,7sn’de tamamlayan GT V8 S convertible da 308km/s’de maksimum hıza ulaşıyor.

Yeni GT V8 S coupe 100 kilometrede 10,6 litre ortalama yakıt tüketimi ve 246 g/km CO2 emisyonu gerçekleştiriyor.  Bu değerler convertible’da ise 100 kilometrede 10,9 litre yakıt tüketimi ve 254 g/km CO2 emisyon olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm Continental modellerinde olduğu gibi ‘S’ modeller de 30GB’lik sabit disk ile tamamlanan, otomobilin navigasyon, audio ve telefon sistemlerinin yanı sıra havalı süspansiyonun sürüş ve konfor ayarlarını gösteren 8 inç dokunmatik ekranı içeren gelişmiş bilgi-eğlence teknolojisini standart olarak barındırıyor.   

Yeni Continental V8 S’in teslimatına 2014 yılı başında başlanacak.

 

Continental_GT_V8_S_Coupe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz