Belediyeler fişi prize takıyor

 

 

Renaut'nun elektrikli Fluence Z.E. modeli Türkiye'deki kent belediyelerinde çevrecilik indikatörü oluyor.

Son olarak Manisa Belediyesi, çevre dostu Renault Fluence Z.E. modelini tercih etti. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e 5 adet elektrik motorlu Fluence modelini bizzat teslim etti.

Bursa Oyak Renault Fabrikaları’nda üretilen elektrik motorlu Fluence’ın, 2011 yılında başlayan kamu kuruluşlarına satışının ardından Mayıs 2012’den bu yana nihai tüketiciye satışı gerçekleştiriliyor.

 

9 kamu kuruluşu Fluence Z.E kullanıyor

Fluence Z.E., Başbakanlık, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Konya Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Melikgazi Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İstanbul ili Kadıköy Belediyesi elektrik motorlu araç kullanan diğer kamu kuruluşları arasında yer alıyor.  

 

4 farklı elektrikli araçla Türkiye'yi geziyor

Elektrikli otomobil pazarında 4 modelle birden yer alan Renault, bu modellerinin tanıtımı için Türkiye’de bir Fluence Z.E. Roadshow düzenleniyor. Roadshow kapsamında Muğla, Manisa, Çanakkale, Aydın, Eskişehir, Trabzon, Samsun, Kayseri, Tekirdağ olmak üzere 9 ilde konferans, tanıtım ve deneme sürüşü organize ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz