Başkan Toyoda COVID-19’lu işçi için özür diledi

Koronavirüs COVID-19 sağlığı, sosyal hayatı olduğu kadar fabrikaları hızla etkisi altına alıyor. Bugün Toyota’nın Japonya Aichi Eyaleti’ndeki Takaoka Fabrikasında hat işçisi olarak çalışan 20 yaşındaki bir çalışanın COVID-19 ile enfekte olduğu tespit edildi.

Toyota Motor Corporation Başkanı Akio Toyoda bu haberin bölgeye vereceği tedirginlik ve rahatsızlık için özür dilerken; söz konusu çalışanın 14 Mart Cumartesi günü ateşi olduğunu, 16 Mart Pazartesi gününden itibaren dinlenmek için evine ayrıldığı açıklandı.

19 Mart’ta ateşi devam ettiği için COVID-19 virüsü testine giren çalışanın pozitif bulgu üzerine yakın temasta olduğu belirlenen 11 kişinin daha güvenlik önlemi olarak 14 gün evde kalmaları istendi. Toyota fabrika yönetimi dün çalışma alanlarını dezenfekte etti.

Akio Toyoda bizzat yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bu haberin çevre bölgelerdeki insanlara yol açabileceği endişe için özür dileriz. Bunu tüm lokasyonları etkileyen ve tüm lokasyonlardaki personel ile iletişim ve sağlık kontrollerimizi daha da geliştirecek bir konu olarak ele alıyoruz.

Durum ilerledikçe bu bireylere zamanında güncelleme sağlamak ve virüsün daha da yayılmasını önlemek için önlemler uygulamak için elimizden geleni yapacağız.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz