Bal arıları mühendis oluyor

Ford Avrupa tarafından farkındalık bilincini artırmak, farklılıklara saygı duymak ve bu doğrultuda yapılan çalışmaları desteklemek amacıyla 16 yıldız düzenlediği CLAD (Chairman’s Leadership Awards for Diversity/Başkanlık Ödülü 2016) organizasyonunda bu yılda ödül alanlar belli oldu.

Bal arıları mühendis oluyor ile birlikte, Ford Otosan ödül töreninden iki ödülle dönerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Farklı ülkelerden birçok projenin yarıştığı organizasyonda Ford Otosan, “Çeşitli İş Gücüne Değer Verme” kategorisinde “ Bal Arıları Mühendis Oluyor ” sosyal sorumluluk projesi ile, “Dış Ortaklık Geliştirme” kategorisinde ise “Ford Otosan Satın Alma Ekibi ve Tedarikçileri Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyor” projesiyle ödül aldı.

Mesleklerin cinsiyeti yoktur

Ford Otosan İK Direktörü Nursel Ölmez Ateş, “Bal Arıları Mühendis Oluyor” projesiyle alınan Ford Avrupa Başkanlık Ödülüyle ilgili şunları söyledi;

“Türkiye otomotiv sektörünün kadın istihdamında lider şirketi Ford Otosan olarak, geçtiğimiz sene başlattığımız ‘Bal Arıları Mühendis Oluyor’ sosyal sorumluluk projemizle Ford Avrupa tarafından ödüle layık görülmekten gurur duyuyoruz.

Türkiye’yi gönüllü bayilerimiz ve çalışanlarımızla başından sonuna dolaşıyoruz, öğrencilere mesleklerin cinsiyetlerinin olmadığını anlatıyoruz.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini anlatarak kız öğrencileri istedikleri meslekleri seçmeleri yolunda cesaretlendiriyoruz ve çok güzel geri dönüşler alıyoruz.

‘Bal Arıları Mühendis Oluyor’ projesiyle birlikte gelecek yıllarda, Türkiye sanayisinde daha fazla kadın mühendis göreceğimize inanıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz