Avrupa’da otomobil vergi sistemleri değişiyor

0

Otomobiller yeni vergi sistemine adapte oluyor

Avrupa otomotiv sektörü kendini Otomobil Tescil Vergisi ve Motor vergilerine uyarlamaya çalışıyor. Avrupa ülkelerinde uygulanmaya başlanan yeni sisteme uygun otomobiller gleşitirmeye ve motorlarında ona uygun düzenlemeler yapmaya başlayan otomotiv sanayi için ilk iyaretler İrlanda ve Belçika'dan geldi.

BMW İrlanda Satış ve Pazarlama Direktörü Michael Nugent yen 3 serisi sedanın tanıtımında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“44 yıl önce İrlanda'da karbondioksit oranlarına göre yapılan vergi sistemi, hem hükümeti hem de bizi markamızı kazandırdı. Çünkü çevreci motorlarımız bize satışlarda güç verdi. Şimdi yine gündemde değişiklik var. Biz hükümetten adil bir vergi değişikliği istiyoruz. Vergiyi aracın motorunun büyüklüğüne veya hangi kriterlere göre değiştireceklerse yine adil olmalı."

Belçika’da motor hacmine göre

Belçika’da vergi sistemi aracın motor gücüne göre değişince BMW araçlarını buna uygun hale getirmek için çok küçük değişiklikler yapmıştı. Ancak tüketici aracı aldıktan sonra bayide tekrar moturun gücünü yükseltebiliyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here