Avrupa krizi, en az kimleri etkiliyor?

0

 

Avrupa'daki kriz en az kimleri etkiliyor

 

Avrupa'nın artık bankalara yansımak üzere olan krizinden en az etkilenen ülke ve şirketleri hangileri? Bugün Avrupa'daki vergi mükelleflerinin artık daha fazla yük üstlenmeyeceklerinin anlaşıldığı yorumlarının yapıldığı Avrupa'da uyarının yönü İspanya ve İtalya'dan sonra bankalara geldi.

Ortalık kasıp kavruluyor ama bazı ülkeler ve şirketlerse bu yangının en azından içinde değiller. Tabii yangının ateşinin onları da ısıttığı inkar edilemez.

Krizin Avrupa'ya etkisinin bir göstergesi ise üst sınıf araç pazarının daralması ve kompakt sınıfın büyümesi.

 

Mercedes'in üretimden sorumlu ismi Gerd Sailer, kompakt sınıftaki otomobillere olan ilginin artamaya devam edeceğini belirtiyor.

Yani Avrupa, eski günlerin hiperenflasyonlu ve kıtlık günlerini hatırlıyor ve alım kararında frene basıyor.

Ama durmaksızın devam eden Avrupa'daki kriz tüm otomobil üreticilerini tek tek vururken yapılan istatiksel araştırmalara göre bundan en az etkilenen Alman otomobil üreticileri.

Tüm krize rağmen satışlarını arttırmayı başaran Almanya'nın Mercedes, BMW ve VW gibi markaları da kompakt sınıftaki rekabete güçlenerek katılmaya devam edeceklerinin işaretlerini veriyor.

 

 

üretimden sorumlu ismi Gerd Sailer; kompakt segmentteki otomobillere olan ilginin artmaya devam edeceğini belirtiyor.

 

Bu bilgiler ışığında Avrupalı alıcıların düşük hacimli otomobiller yerine değeri düşmeyen premium araçları tercih ettiğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here