Auris Hibrit Türkiye’ye gelecek mi?

0

Günlük gazetelere yaptığı açıklamada yeni Auris modelinin Türkiye pazarına yeni yılla birlikte sunulacağını söyleyen Toyota Pazarlama CEO'su Ali Haydar Bozkurt, bu tarihe kadar stoklarındaki mevcut Aris satışına devma edeceklerini belirtti.

Yeni Auris'in çok daha çekici ve etkileyici olacağını ise önceden beri dile getiren Bozkurt, en önemli kararsızlığı ise hibrit motorlu araçların Türkiye pazarına sunulmasında yaşadığını saklamıyor.

Türkiye'de çevreyi kirletmeyen, daha az yakıt tüketen hibrit motorlu araçların, herhangi bir destek görmediğine dikkat çeken Bozkurt, ilk hibret modelleri olan Prius'un yüksek motor hacmi yüzünden yüksek vergi dilimine girdiğine işaret ederek, şöyle konuşmuştu:

"Dünyanın en gelişmiş hibrit otomobili Prius'u Türkiye'ye getiriyoruz. Ama vergiler nedeniyle bu aracı rekabetçi bir fiyatla pazara sunamıyoruz. Bu nedenle az satacak Yaris modelinin hibrit seçeneğini de getirsek bile satabileceğimiz konusunda kararsızlık yaşıyoruz. Aynı sorun yeni Auris için de yaşanır."

Mevcut Auris modelinin de hibrit motor seçeneği bulunuyordu ama Toyota onu Türkiye pazarına ithal etmiyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here