Audi’den rekor satış geldi

Yılın ilk çeyreğinin bitmesiyle birlikte önem kazanan mart ayına Audi, rekor satışıyla imzasını attı.

Geçtiğimiz ay global satışlarını yüzde 3 arttırmayı başaran Alman üretici Audi, SUV’larına olan güçlü taleple birlikte toplam 147 bin 700 adet araç sattı. 2013’ün ilk çeyreğini tüm zamanların en iyi satışını yaparak kapatan üretici satışlarını geçen yıla göre yüzde 6.8 artırarak toplamda 369 bin 500’lük satış adedine ulaştı.

Dünya çapındaki satışlara bakıldığında Q3’ün satışlarının geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 58.2 yükseldiği görüldü. Tüm dünyada 28 bin 550 adet Q3 satılırken; 56 bin 350 adet Q5 satıldı.

Audi’nin satışları Avrupa’da ise düşüş gösterdi. 82 bin 800 adet araç satan Audi’nin satışları Avrupa’da geçen yılın mart ayına göre yüzde 3.2 azaldı. Markanın satışları yılın ilk çeyreğinde de geçen yıla göre yüzde 0.7 düştü. Avrupa’da ocak-mart ayları arasında toplam 187 bin 600 adet Audi logolu araç satıldı.

İngiltere ve Rusya pazarlarında büyümesini sürdüren Audi’ye asıl destek Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’den geldi. Bu ülkelerde satışlarını arttırmayan devam eden üretici dünyanın ikinci büyük lüks üreticisi olarak büyümeye devam edeceğini Audi Satış Müdürü Luca de Meo aracılığıyla duyurdu.

Meo, “Büyümemizin anahtarı yeni A3 Sportback’in elinde.” diyerek A3 Sportback’e ne kadar güvendiklerini bir kez daha vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz