Audi isim skalasını güncelliyor, 2.0 TFSI tarih oluyor!

Audi, modellerinin isimlerinde yeni bir sayfa açıyor. Böylelikle Alman lüksü de model ismini değiştirenler kervanına katılıyor. Bu değişiklikler bazen tüketici tarafında olumlu karşılık bulmasa da bazen yapılan değişikliğin eskisinden daha iyi olduğunu kabul etmek gerekiyor. Audi’de bu değişim tüketici tarafında nasıl karşılık bulacak? İlerleyen zamanda göreceğiz. Biz şimdi değişikliğin nerede ve nasıl olduğuna bakalım.

Audi yaptığı açıklamayla artık 2.0 TFSI gibi motor isimlerini modellerinin üzerinde kullanmayacağını duyurdu. Alman lüksü artık motorlarını numaralandıracak. Örneğin, 2.0 TFSI artık 30 TFSI olarak adlandırılacak. Audi bu değişimi yapmasında, müşterilerinin motor hacminden çok performansına önem vermelerinin etkili olduğunu söyledi.

30 sayısı artık Audi’nin 110 beygir ile 129 beygir arasında güç üreten motorlarını tanımlamak için kullanılacak. 227 hp ve 248 hp arasındaki güçlerin sayısı ise 45. Güç arttıkça sahneye 50 ve 55 sayıları da çıkacak. Audi’nin 536 beygirlik motorunun sayısı 70 olarak görünecek.

Audi’nin ilk değişikliği yeni Audi A8 ile kendini gösterecek. Bu sonbaharda yollara inecek olan A8 modeli kendini Audi A8 80 TDI ve Audi A8 55 TFSI olarak tanıtacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz