Audi bu aracı sayıyla üretecek, konsepti çizmeyecek

0
Üzerinde üç elektrikli motor birden görev yapacak. Toplam gücü 671 bhp'ye çıkacak.

Alman premium marka Audi, elektrikli konsept otomobili PB18 için ilginç bir karar aldığı öne sürülüyor. Autoblog.nl otomobil haberleri internet sitesinde yayınlanan bir habere göre Audi bu otomobili gelecekteki seri üretim versiyonu yerine, konsepte dayalı olarak ve sadece 50 adet üretecek. Şirketin amacı bir kısım maliyetleri karşılamak. Site, bu kararın Audi tarafından da onaylandığını duyurdu.

Audi’nin Hollanda’daki yeni elektrikli SUV modelinin lansmanında Autoblog.nl ile konuşan yeni Audi AG CEO’su Bram Schot, konsept otomobilin ‘Pebble Bach 2018’ lakabından farklı olarak PB18 adıyla anılacağını ve kesin olarak 50 adet üretilip, satışa çıkarılacağını söyledi.

[yuzo_related]
Üzerinde üç elektrikli motor birden görev yapacak. Toplam gücü 671 bhp’ye çıkacak.

671 bhp gücünde üç motora sahip

Audi PB18’de üç farklı motor görev yapıyor. Bunların ikisi arkada ve biri ön tarafta konumlanıyor. Öndeki motor 201 bhp ile aracı çekerken, arkadaki iki motordan her biri 234 bhp güç üretebiliyor. Aşırı hız isteği için üç motorun toplam gücü 671 bhp gibi zirve bir noktaya çıkabiliyor.

Otomobilde en son teknolojiler standart olarak bulunacak. Sürücü, koltuğunu isterse ön tarafa ortalayabilecek.

Frenler dahil tüm sistemler için ayrı jeneratörlerin görev yapacağı otomobilde, olurda frenler orta seviyede kalırsa devasa 19 inçlik karbon-seramik disk frenler bunları destekleyecek.

Silverstone’da sadece iki saniyede 62 mph hıza ulaştığı iddia ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here