Audi A8 için stop üretiyor, Mercedes S Class satmaya çalışıyor

 

 

Türkiye'nin İstanbul'un ilk AVM'si Galleria'nın müteahhitleri olarak tanıdığı Bayraktar kardeşlerin 1989 yılındaki yol ayrılığında grubu devralan İzzet Bayraktar ve oğulları yollarına Mercedes bayilikleri, Farba far ve stop üretim şirketinin yanı sıra turizm şirketiyle devam ediyor.

Grubun diğer kısmını oluşturan Hüseyin Bayraktar tarafından ise belli başlı şirketler olarak günümüzde Citroen, Subaru, Yokohoma Türkiye temsilcilikleri ve İzmit AVM bulunuyor.

Yoluna Bayraktarlar Grubu olarak devam eden İzzet Bayraktar, 6 yıl önce Özelleştirme İdaresi'nin satışa çıkardığı İstanbul Boğazı'ndaki Grand Tarabya Oteli'ni de işletmeye açtı.

Geçtiğimiz hafta Mercedes'in yeni S Class modelinin9 Türkiye lansmanının yapıldığı otel belki de ilk kez bu kadar önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

 

MERCEDES SATIŞ KANALINDA BAYRAKTARLAR ADI

Merkay adıyla Kayseri ve çevresinde Mercedes Benz Türkiye bayiliği yürüten Bayraktarlar Grubu, diğer alanlardaki faaliyetleriyle de dikkat çekiyor.

Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Bayraktar sohbetimizde, Grand Tarabya Oteli'nin bugünkü haline gelmesi için 6 yıl çalışıldığını, şimdi Taksim'de Gezi Parkı'nın karşısındaki yerlerinde yeni bir 4 yıldızlı otel planladıklarını söyledi.

Bayraktar, Taksim'de kendilerine ait binanın arkasında bulunan apartmanları satın aldıklarını, turizmde büyümeye devam edeceklerini açıkladı.

 

 

FARBA OLARAK AUDİ A8 İÇİN STOP ÜRETİYOR

Bu arada Farba adıyla Türkiye otomotiv yan sanayiinde de faaliyet gösteren ve Porsche'den Audi'ye, Mercedes'ten Volkswagen'e, Toyota'dan Renault'a kadar pek çok markaya far ve stop grubu geliştiren FARBA Başkanı Ahmet Bayraktar, yeni Audi A8'in arka stoplarını da kendilerinin ürettiğini hatırlattı.

Böylece Türkiye'de Mercedes satan şirket, rakibi için de üretime katılmış, stratejik partner oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz