Audi, tarihinin en yüksek satışını yaptı

2017 yılının Mayıs-Temmuz ayları Alman lüksü Audi için oldukça bereketli geçti. Birçok alanda ödüle layık görülen Audi, geçirdiği bol ödüllü ayları, temmuz ayında satışlarda yaşadığı yükselişle taçlandırmayı başardı. Temmuz ayında geçtiğimiz yılın aynı ayına göre satışlarını yüzde 3.5 artıran Audi, 154 bin 600 otomobil satışıyla tarihindeki en yüksek Temmuz ayı satışına ulaştı. Audi’nin Ocak ayından bu yana toplam satışı ise 1 milyon 63 bine ulaştı.

Üç kategoride ipi göğüsledi

J.D. Power APEAL araştırmasının bu yılki sonuçları açıklandı. Audi modelleri, Otomobil Performansı, Uygulaması ve Tasarımını ele alan APEAL araştırmasının üç farklı kategorisinde rakiplerinin önüne geçerek ipi göğüsledi. Araştırmada, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yeni otomobil sahiplerinin, 90 günlük kullanım sonundaki memnuniyet düzeylerinin incelendiğini hatırlatalım. Araştırma kapsamında otomobil sahipleri, yeni otomobillerini motor, şanzıman, konfor, klima, ses sistemi ve tasarım da dahil olmak üzere sekiz alanda değerlendiriyorlar. Audi A4, “Kompakt Premium Otomobiller” arasında ilk sırada yer aldı. A7 modeli “Orta Büyüklükteki Premium Otomobiller” kategorisinde ilk sırayı bir rakibiyle paylaştı. Araştırma, 22 yıldır gerçekleştiriliyor.

Meksika’da Audi rüzgarı

Automovil Panamericano Dergisi, Meksika’da “2017’nin En İyi Otomobillerini” seçti. Audi A1, “alt-kompakt” kategorisinde ilk sıraya yerleşirken, “En İyi Kompakt Sedan” ödülünün sahibi üst üste ikinci kez Audi A3 Sedan, oldu. “En İyi Orta Büyüklükteki Premium Otomobil” kategorisinde birinci gelen Audi A8, aynı zamanda “Yılın En İyi Otomobili” ödülünü de kazandı. Audi Q7 ise, büyük premium SUV kategorisinde “Master Test” ödülüne layık görüldü. Sıralamanın yüzde 40’ı okuyucuların oylarıyla belirlenirken, geriye kalan yüzde 60’ında Meksikalı dört otomotiv gazetecisinin görüşleri temel alındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz