Astra sedan kendini gösterdi

0

 

Opel, Astra modelinin son temsilcisine de sedan versiyonu ekledi.

Dört kapılı Astra Sedan, Türkiye yollarına Ağustos ayında ön satışla çıkacak. Ekim ayından itibarense dört benzinli ve bir dizel motor seçeneğiyle müşterilerine teslim edilmeye başlanacak.

Yeni Astra sedan'ın motor seçenekleri 100 BG – 180 BG arasında güce sahip 4 benzinli motor ve 95 BG güç üreten 1.3 lt dizel motorlar şeklinde açıklandı. 2013’te ise Opel’in en yeni motor teknolojisi SIDI ECOTEC (kıvılcım ateşlemeli direk injeksiyon) 4 silindirli benzinli 1.6 lt’lik turbo motorla satılmaya başlanacak. Sedan modelin dikkat çekici yanını oluşturan bagajı 460 lt ölçülerinde yani hatchback kardeşinden 90 lt daha geniş hacimli. Arka koltukların 60:40 katlanması ile bagaj hacmi 1010 lt’ye kadar genişletilebiliyor.

Yeni otomobilde Opel, Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Bi-Xenon Ön Farlar gibi aydınlatma sistemlerini sunacağını da duyurdu. Ayrıca sürüşe duyarlı FlexRIDE şasi sistemi otomatik olarak yol ve sürüş dinamiklerine uyum sağlama sistemi olarak araçta kullanılacak. Bu sistem sürücüye 3 sürüş modundan birini seçme şansı veriyor. Alman AGR onaylı ergonomik koltuklar ve yeni bilgi-eğlence sistemleri, yolculukları daha konforlu ve eğlenceli hale getiriyor. Entegre navigasyon sistemi NAVI600 Türkiye haritasını içeren SD kart ile sunuluyor.

 

 

Yeni Astra Sedan’ın dünya prömiyeri 29 Ağustos – 9 Eylül arasında Moskova MotorShow’da gerçekleştirilecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here