Aracımı satmak istiyorum diyenlere yeni adres; Otonakit

Aracımı satmak istiyorum diyenler için yeni bir adım atan Borusan Araç İhale, toptan ve perakende satışların arasında yer alan Otonakit markasıyla faaliyete geçti. Otonakit’te aracın fiyatı tespit edilip anlaşma sağlandıktan sonra anında satın alınıyor ve kullanıcıya nakit ödeme yapılıyor.

Otonakit, İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere toplam 6 farklı lokasyonda hizmet veriyor. Her şubesinde uzman personelleri bulunan Otonakit, aracın ekspertiz durumuna göre anında müşterilerine fiyat sunuyor. Mevcut banka anlaşmaları ile arzu eden müşteriler satış öncesinde güvenli ödeme hizmeti alabiliyor.

Önümüzdeki yıl servis verilen şehir ve lokasyon sayısını artırarak, senenin sonunda aylık 1000 araba temposunu yakalamak isteyen Otonakit; 8600 alıcı kurumsal üyesiyle bir haftada gerçekleştirdiği 6 ihale ile 6000’in üzerinde araç alım satımı gerçekleştirmeyi de hedefliyor.

Galeriye Satma Dönemi Bitiyor

Borusan Araç İhale şirketi bünyesinde bireysel müşterilere ikinci el araç alım hizmeti veren Otonakit, “aracımı satmak istiyorum” diyenlere online fiyat sunarak, sorunsuz, hızlı ve anında satış hizmeti veriyor.

Satış yapmak isteyen araç sahipleri Otonakit web sitesini ziyaret ederek aracının özelliklerini limitler dâhilinde giriyor. Ardından cep telefonuna gelen SMS mesajındaki kodu girerek, aracı için teklif edilen nakit alım bedelini kolaylıkla öğrenebiliyor.


Kullanıcılar teklifi uygun bulursa, en fazla 3 iş günü içinde web sitesi üzerinden online randevu talebi oluşturuluyor.


Araç sahipleri aracını, TSE onaylı Otonakit ekspertiz noktalarından herhangi birine dilediği gibi götürebiliyor. Ekspertiz yapıldıktan sonra kullanıcı teklif edilen fiyatı onaylarsa, Otonakit aracı anında satın alıyor ve nakit olarak ödemeyi yapıyor.

“Aracımı satmak istiyorum, ne kadar eder diyenlerin aklına ilk gelen mecra olmak istiyoruz”

Otonakit çevrimiçi lansmanına “Kadına Şiddete Hayır” desteği ve “Öğretmenler Günü” kutlamasıyla başlayan Borusan Araç İhale genel müdürü Sinan Barutçuoğlu:

“Doğru fiyatlama bizim için çok kritik. Otonakit’ten alınan araçları kurumsal alıcı müşterilerimize satıyoruz. Burada satıcı müşterilerimizi memnun ederken bizim de sürdürülebilir olmamızı sağlayacak en uygun fiyat seviyesini bulmaya çalışıyoruz. Malum çok değişken bir pazarımız var, bu gerçekten zor bir iş. Hassas fiyatlama için sene başında çalışmalarına başladığımız yapay zeka/makine desteğiyle de ileride her marka/model araçta en isabetli ve güncel teklifleri sunabilmeyi arzuluyoruz. Yani tabiri caizse; Otonakit’te kötü sürpriz yok diyoruz.” açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz