Ankara yolculuğu son anda ertelendi

Ankara'dan telefon geldi

yolculuk ertelendi

Üretimin tamamen durduğu BMC'de son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Bu gece yarısı Ankara'ya yola çıkmak üzere hazırlık yapan konvoya son anda "Durun" telefonu geldi.

Bugün sendika yöheticilerinin tv kanallarında da dile getirdiği hak arama eyleminin Ankara yolculuğu etabı için iki gün önce işçileri ziyaret eden AkParti milletvekillerinden akşam saatlerinde telefon geldiği öğrenildi.

Ankara'da sorunu drün Başbakan Erdoğan' aileteceklerini belirten milletvekillerinin açtığı telegon ile yarın Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet ile bir toplantı yapılacağı belirtildiği öğrenildi. Toplantıda başta işçi alacçakları olmak üzere BMC'deki son durumun konuşalacğı, Kirpi imalatının neden durduğu, ne zaman başlayacağı gibi hassas konuların da ele alınacağı toplantıya milletvekillerinin yanı sıra Sanayi ve Savunma bürokratlarını da katılacağı ileri sürüldü.

Ankara'ya yapılacak yolculuğun ertelenmesinin belirtildiği iddia edilen telefondaki görüşler çalışanlarla paylaşıldı. Milletvekillerinin "Bekleyin" telefonunun kabul edildiği ve Ankara yolculuğunun ertelendiği öğrenildi.

Cuma gününe kadar yarınki toplantının sonucunu beklenmesine ve bir sonuç çıkmazsa yeni eylemlerin planlanmasına karar verildiği de iddia ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz