Anadolu Grubu, yılda 3 bin Isuzu D-max üretecek

 

Anadolu Grubu'nun otomotivdeki üretici şirketi Anadolu Isuzu'da heyecan dorukta. Yeni bir model üretimi için hazırlıklar son aşamada. Üretim anlaşmasının resmileşmesi için imzalanacak niyet mektubu için Japonya'dan konuklar geliyor.

Artık detaylar da belli oldu.

Anadolu Isuzu önümüzdeki yılın ilk çeyreği içinde İstanbul-Şekerpınar'daki tesislerinde D-Max pick up araç üretimine başlayacak. Alınan bilgilere göre üretim bantlarındaki son ayarlamalar yapılıyor. Bu yıl içinde deneme üretimi bile başlayabilir. Zaten üretimin başlaması için 2012 yılında dile getirilen ilk tarih 2013 yılı sonuydu. Sonradan yapılan bir açıklama ile üretim 3 ay ötelenmişti.

Yıllık üretim için iç pazardaki talep belirleyici olacak. Şirket, bunun için şimdiden 3 bin rakamı ve civarını telaffuz ediyor. Bu da şirketin önümüzdeki yıldan itibaren D-Max satışlarına özen göstereceğine işaret ediyor.

Bu yılın lik 10 ayında 1900 adete yakın satış gerçekleştiren D-Max'in yıl sonunda satışlarının 2000 adeti geçmesi anormal olmayacak. Yerli üretimin gücünü arkasına almasıyla çeşitli avantajlar elde edebilecek olan D-Max, 2014 yılında 3 binlere çok yakın satışları yakalayabilir. Aracın en büyük sorunu artık olgunluk dönemini yaşıyor olması. Rakiplerinin genellikle yenilenmiş olması, Nissan Navara'nın da önümüzdeki yıl yenilenecek olması, D-Max satışları için handikap teşkil edebilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz