AMG GT’ler Paris’te

Alman devi Mercedes’in performans birimi AMG bu yıl 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda hız severleri oldukça mutlu edecek bir modeller geçidi sergiliyor.

AMG GT’ler Paris’te

AMG GT’nin Roadster versiyonu Paris sahnesinde otomobil severleri selamlıyor. GT Roadster’in 469 beygirlik giriş versiyonunun yanında 547 beygirlik daha güçlü, GT C ismi verilen bir versiyonu da bulunuyor.

AMG GT C, AMG GT S Coupe’ye göre yalnızca 46 beygir daha fazla güç sunmuyor. Aynı zamanda bu daha güçlü otomobilde AMG GT R’dan ödünç alınmış bazı teknolojiler de bulunuyor.

amg-roadster-gt-2

AMG GT C’de, AMG GT R’dan alınmış direksiyon komutuyla yönlendirilen arka aks, kilitleme diferansiyeli ve daha geniş arka aks genişliği yer alıyor. 4.0 litrelik motoru 547 beygir güç ve 680 Nm tork üreten GT C, 0’dan 100 kilometre hıza 3.7 saniyede ulaşıyor.

Otomobilin maksimum hızı ise 316 km/s olarak dikkat çekiyor. AMG GT Roadster’in 0-100 km hızlanması ise 4 saniyede tamamlanıyor. Bu arada GT Roadster’de de 4.0 litrelik V8 motor görev aldığını söyleyelim.

2017-mercedesamggt-roadster-04

İki sporcunun da 50 kilometre hıza kadar açılıp kapanan kumaş tavanı tüm açılma ya da kapanma işlemini 11 saniyede tamamlıyor. Mercedes-AMG sporcuları siyah, kırmızı ve bej olmak üzere üç farklı tavan renginin yanında 11 farklı dış renk ve 10 farklı iç renk seçenekleriyle satıyor.

Üç katmanlı olan tavan kumaşında ağırlığı azaltmak için magnezyum, çelik ve alüminyum malzemeler kullanılmış.

AMG GT Roadster’in ağırlığı 1.595 kilogram iken, GT C Roadster’in ağırlığı ondan 65 kilogram daha fazla yani tam 1.660 kilogram.

Yedi ileri DCT şanzımanın görev aldığı sporcuların ‘Race’ modu bulunuyor. Bu mod, şanzıman oranlarını yarış pistinde yapılacak maksimum hıza göre ayarlıyor.

Şanzıman geçişleri oldukça hızlı yapılırken, otomobilin motorundan çıkan etkileyici ses sürücüyü yarış pistinde ter döküyormuş gibi hissettiriyor.

AMG GT’ler Paris’te, halkla ilk kez buluşuyorlar

Hem GT Roadster hem de GT C Roadster modellerinde AMG GT R’dan alınan aktif hava kontrol sistemi bulunuyor.

2017-mercedesamggt-roadster-16

AMG Panamericana ön ızgara ile donatılan otomobillerde AMG’nin yarış mirasını devam ettiren 15  krom kaplı çubuk da ızgaradaki yerini koruyor.

Yeni Mercedes AMG GT Roadster ve AMG GT C Roadster’in halkla ilk buluşmasının 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda yapıldığının da altını tekrar çizelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz