Karsan, Amerikalıları minibüse bindirecek

Amerika kıtasına çevreci ve ekonomik çözüm için Karsan otobüs götürdü.

Türkiye’de yaygın olarak kullanılan, AB’de ise kriterlere uymadığı üzerine sayfalarca yazı üretilen minibüsler, Karsan ile Amerika kıtasına yol alıyor.
Daha önce New York ve Miami kentsel yönetimlerinin toplu taşıma ihalesiyle ABD Posta İdaresi ihalelerine katılan Karsan, Kuzey Amerika pazarına özel geliştirdiği “Buy America” şartlarıyla uyumlu “Karsan 40ft CNG” otobüsünü uzak kıtaya götürdü. Amerika kurallarına uygun otobüs ilk kez Kanada’da düzenlenen UITP Dünya Küresel Toplu Taşımacılık Zirvesi’nde vitrine çıktı.

Minibüs evrensel bir çözüm olacak

Zirvedeki ana gündem gelecekteki toplu taşıma çözümlerinde çevreci, ekonomik modellerin bulanması oldu. Minibüs sisteminin en iyi çözüm modellerinden biri olduğunun savunulduğu zirveye katılan Karsan, Amerikaya özel otobüsüyle modelinin üstünlüklerini anlattı.

Karsan’ın kent içi taşımacılığa yönelik yenilikçi ve çevreci bakış açısını böylesine önemli bir zirvede dünyaya anlatmanın önemini de vurgulayan Karsan İş Geliştirme ve Projeler Direktörü Levent Erdoğan, “Zirvede, düşük yoğunluklu saatlerde daha uygun maliyetli, çevreci ve yüksek yoğunluklu saatlerde de yolcuların etkin şekilde ana arterlere ulaşım ihtiyaçlarını karşılama noktasında vazgeçilmez bir çözüm aracı olan minibüslerin olumlu yönlerini tartışma ve masaya yatırma imkânı da bulduk. Bir zamanlar gelişmekte olan kentlerin düşük maliyetli çözümü olan minibüsler, çok kısa bir süre içerisinde her geçen gün daha da artan ulaşım ihtiyaçlarına yönelik evrensel bir çözüm olacak. Bu kapsamda, Karsan, hem ürün hem hizmet olarak, Türkiye’den yerli marka yaratma yolunda somut adımlarını atmış oluyor” diye konuştu.

Bursa’da üretilen otobüs Amerika’daki zorlu testleri geçti.

Amerika testlerini başarıyla geçti

ABD’nin saygın kurumlardan olan Altoona Otobüs Araştırma ve Test Merkezi’nin testlerini başarıyla tamamlayan 12 metre uzunluğundaki “Karsan 40ft CNG” 2017 yılı içerisinde satışa hazır hale gelecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz