Alfa Romeo 4C kendini gösterdi

İtalyan otomotiv şirketi Fiat’ın bünyesinde bulunan Alfa Romeo’nun, uzun bir aradan sonra Amerika pazarına giriş yapacağı otomobili 4C nihayet detaylandırıldı. Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan yeni otomobilin fotoğrafları da fuardan kısa sürece önce yayınlandı.

Alfa Romeo’nun küçük spor otomobili 4C iki koltuklu coupe tasarımıyla, iki yıl önceki Cenevre Fuarı’nda konsept modeller arasında yerini almıştı.

Orta ölçekli, 1.75 litrelik turboşarjlı ve doğrudan enjeksiyonlu benzinli motorla 240 beygirgüç üretmesi beklenen 4C, yaklaşık bin kilogram ağırlığında olacak.

Tüm global pazarlarla birlikte Türkiye’ye de gelecek olan otomobilin fiyatının yaklaşık 60 bin Euro civarında olması bekleniyor.

4C’de altı-vitesli çift kavramalı şanzıman standart olarak bulunacak ve vites direksiyonun arkadasındaki kulaklardan değiştirilebilecek. Bin 180 milimetre uzunluğunda, 2 bin milimetre genişliğinde, 4 bin milimetre uzunluğunda olan 4C’nin ayrıca 2 bin 400 milimetre dingil mesfesi bulunuyor.

Yılda şimdilik 2 bin 500 adet üretilecek 4C’nin bin adedi Avrupa’da, bin adedi ise Amerika’da satışa çıkacak ayrıca bir kısmı içinde Türkiye’nin de bulunduğu diğer pazarlara dağıtılacak.

MiTo ve Giulietta modellerinde bulunan Dynamic, Natural ve All Weather sürüş seçenekleri 4C’de de bulunacak. İki otomobilden farklı olarak 4C’de, Race(Yarış) modu da yer alacak.

Fiat CEO’su Sergio Marchionne, 2016 yılına kadar Alfa’nın ABD pazarında yıllık 300 bin adet satacağına inanırken; Alfa’nın yükselen satış grafiğinde asıl hedefin Fiat’ın kayıplarını telafi etmek olduğu biliniyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz