Albayrak zengin Türklere yurtdışında milyonluk araçlar bulacak

Katma Değer Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi diye saymaya başlayarak gidelim. Türkiye’de bir otomobil sahibi olacaksanız, bütün bu vergilerle içli dışlı olmanız gerekiyor.

Birbirinin üzerine binen ve her yıl artan bu vergiler, bir aracın fiyatını ikiye hatta üçe katlıyor. Hele bir de bu araç “lüks” diye tabir edilen 500 bin dolar ve üzerindeki bir etikete sahipse, fiyat en az 1-2 milyon dolara çıkabiliyor. Bir de bunu TL’ye çevirince 7-15 milyon liralara ulaşılabiliyor.

Türkiye’de geçtiğimiz yıl bu klasmandaki araçlardan 1.117 adet satıldı. Bu yılki beklenti 900 adetlere çekildi. Her birinin motor hacmi 2.0 litrenin üzerinde olan bu araçlar yüksek fiyatları nedeniyle daha az müşteriyle buluşuyor.

Olsa dünyada bu tür araçların onbinlerce müşterisi var. Türkiye’de kazanıp da bu tür bir araca binemeden gitmek istemeyen de pek çok otomobilsever bulunuyordur.

İşte 1995 yılından bu yana Türkiye’nin en çok para harcayabilen kesimine yönelik araçlar satan Ferhat Albayrak, bu kesime yönelin yeni bir iş kurduğunu açıkladı.

Albayrak, kurduğu yeni şirketle dünyadaki hangi otomobili olursa olsun satın alıp, sizin adınıza ona o ülkede sahip de çıkacak. Yani vergilerinin ödenmesinden, otopark ihtiyacına kadar tüm gereksinimlerini halledecek.

Size sadece o ülkeye gidip, Ferrari’nizin veya Lamborghini’nizin koltuğuna kurulmak kalacak. Bu araç bir Pagani Zonda ve ya Konigsegg de olabilir.

Ferhat Albayrak

Ferhat Albayrak, albayrac.com adıyla kurduğu internet sitesi ve özel bağlantılarıyla Türkiye’de ilk yıl 50 özel müşteriye ulaşmayı hedefliyor.

DJ’lik ve radyo programcılığı da yapan Albayrak, Türkiye’de isteyene istediği otomobili özel olarak ithal edecek. Resmi distribütörlerin getirmeyeceği modelleri de arzu edenler için Türkiye’ye getirecek.

“O model Türkiye’ye gelmeyecek dönemi bitti” 

Türkiye’de bulunamayan otomobilleri dünyanın neresinde olursa olsun bulma ve getirme işini üstlenen şirket; talep edilen aracın tüm uluslararası nakliyesi, ithalatı ve plakalanma süreçlerini talep sahibi adına yürütüyor.

Şirketin faaliyet alanında Hypercar, standart bir elektrikli araç, klasik otomobil gibi farklı araç türleri bulunabiliyor. Şirket ayrıca Türkiye’deki araçların ihraç edilmesine yönelik işlere de giriş yaptı.

Albayrak: “Dünyaya bir kere geleceğiz”

Konuyla ilgili bilgiler veren albayrac.com’un kurucusu Ferhat Albayrak, “Pandemi olmasına rağmen lüks araçlara yönelik önemli bir ilgi var.

“Dünyaya bir kere geleceğiz” düşüncesi ya da hayalini kurdukları araca hızlıca sahip olma isteği satışları bir miktar hareketlendirdi. Şimdiye kadar 600 bin Euro’luk 2. el bir Ferrari satışı gerçekleştirdik, 2 adet yeni Porsche Taycan siparişi aldık. 10’un üzerinde araç için görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz