Alaskalı start aldı

Renault pick-up pazarına giriş yaptı.

Şimdilik uzaklardan Latin Amerika’da Kolombiya pazarında yollara çıkan yeni Renault Alaskan, markanın önümüzdeki yıl Avrupa ve Türkiye’deki kozlarından biri olacak.

Farklı güçlerdeki 2.3 ve 2.5 litre hacimli dCi motorlarıyla yola çıkacak yeni pick up, dünyada 5 milyon adetlik satış rakamlarına ulaşan bu segmentin önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor.

Renault, bu segmente giriş yapma nedenini “Global hafif ticari araç pazarının büyümesi büyük oranda üç sınıftan oluşan ve sürekli genişleyen pick-up pazarına dayanıyor” şeklinde özetliyor.

Yarım tonluk pick-up’lar: küresel pazarın yüzde 3’ünü oluşturuyor ve 2014 ile 2019 arasında yüzde 35 büyüme sergileyeceği ön görülüyor.

Bir tonluk pick-up’lar: küresel pazarın yüzde 17’sini oluşturuyor ve 2014 ile 2019 arasında yüzde 19 büyüme sergileyeceği ön görülüyor.

Büyük pick-up’lar: küresel pazarın yüzde 18’ini oluşturuyor (ABD ve Kanada’da yüzde 90).

TÜRKİYE’YE NE ZAMAN GELECEK?

Alaskan için Latin Amerika dışındaki pazarlara yönelik yola çıkış takvimi 2017 yılını gösteriyor. Türkiye için de Alaskan’ın geliş tarihi 2017 ikinci yarısı olarak belirginleşiyor. Bu tarihin yılın son çeyreğine kama ihtimali de bulunuyor.

Ekim 2014 tarihinde Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gözler önüne serilen Renault Duster Oroch Concept: yarım tonluk bir show car.

Haziran 2015 tarihinde Arjantin’in Buenos Aires kentinde gözler önüne serilen Renault Duster Oroch: Curitiba, Brezilya’da üretilen ve Latin Amerika’ya yönelik yarım tonluk bir pick-up.

Eylül 2015 tarihinde Fransa, Paris’te gözler önüne serilen Renault ALASKAN Concept: bir tonluk show car.

Haziran 2016 tarihinde Kolombiya’da lanse edilen Renault ALASKAN: global hedeflerle yola çıkan bir tonluk pick-up.

Renault Alaskan foto galeri

ALASKAN Cuernavaca, Meksika’da üretiliyor. Ayrıca Barcelona, İspanya’da ve Cordoba, Arjantin’de de üretilecek.

Global hafif ticari araç stratejisi

Çok yönlü ürünler, pazarlar ve ortaklıklar.

-Yenilenmiş bir hafif ticari araç serisi: 2014’te yeni Trafic ve yeni Master; 2013 ortasında yeni Kangoo,

-Renault, tamamen elektrikli hafif ticari araç sunan ilk marka: Avrupa’nın bir numarası Kangoo Z.E., ile birlikte Twizy Cargo, ve Twizy’nin hafif ticari araç versiyonu,

-Renault çeşitli otomobil üreticileri ile ortaklıklar kurdu: Nissan, Renault Trucks, GM, Daimler ve yakın zaman Fiat.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz