Alamamak bile değerli

Ferrari’nin Goodwood Festivali’nde tanıttığı 458MM Speciale modelini beğendiyseniz, markanın bu sıradışı model ağını genişletecek olması sizi mutlu edecektir.

0
88

Bu Ferrari’leri alamamak bile değerli

2016 Paris Otomobil Fuarı için hazırlıklarını sürdüren İtalyan lüks otomobil üreticisi Ferrari, 70’inci yıl dönümünü de fuarda kutlayacak.

İtalyan lüksü şanına yakışır bir kutlama yapacak. Ferrari, 350 özel üretim modelini Paris sahnesinde sergileyerek tarihi bir ana imza atacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ferrari pazarlama müdürü Enrico Galliera, şirketin 70 yıllık tarihi boyunca ürettiği modelleri tek tek incelendiğini ve bunların içinden en dikkat çekici ve ikonik olanlarının seçildiğini açıkladı.

2016-ferrari-california-t-tailor-made-2

Araçların belirlenmesinin ardından, bu modellerden ilham alınarak dünyada eşi benzeri olmayan Ferrari markalı 350 özel otomobil üretildi.

Bu Ferrari’leri alamamak bile değerli

Ayrıca Ferrari’nin bu şanına yakışır planı için Ferrari CEO’su Sergio Marchionne de bir açıklama yaptı. Ünlü CEO, üretilecek 350 modelin aynı zamanda doğru müşterilere de satılması gerektiğinden başlarda bu fikre pek sıcak bakmadığını fakat 70’inci yıla böyle iddialı bir kutlamanın yakıştığının altını çizdi.

ferrari-f12tdf-1

Tek bir seferde otomobil severlerin beğenesine sunulacak olan 350 özel Ferrari yalnızca seçkin Ferrari müşterileri tarafından satın alınabilecek. Sıfır Ferrari alan herkesin kayıtlarını tuttuklarına da değinen Marchionne, yalnızca müşteri listesine kayıtlı olmanın ve gerekli ücreti ödeyebilecek olmanın bu otomobilleri satın almak için yeterli olmayacağına dikkat çekti.

Bu doğrultuda araçlarını satın almasına izin vermeyecekleri müşterilerinden şimdiden özür dileyen Marchionne, dünyanın içinde bulunduğu ekonomik düzey dikkate alındığında, 350 Ferrari’den birini satmadığımız müşterilerin böyle bir derde sahip olmalarının bile yeterince ayrıcalıklı bir şey olduğuna değindi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here