Adı MINI ama gücü tam 306 HP

0
16

En güçlü MINI modelleri yeni John Cooper Works Clubman ve yeni John Cooper Works Countryman gün yüzüne çıktı. 306 beygir gücünde 4 silindirli 2.0 litrelik turbo motora sahip iki model; kompakt premium segmentin en hızlı modelleri arasında yer alıyor.

Yeni MINI John Cooper Works Clubman ve Yeni MINI John Cooper Works Countryman’in önceki versiyonlara göre tork değeri; 100 Nm artarak 450 Nm’ye ulaştı. Artan güç ve tork artışı ile her iki modelin 0-100 km/s hızlanmaları da 1.5 saniye geliştirildi. Yeni motor ile birlikte MINI John Cooper Works Clubman 0-100 km/s hızlanmasını 4.9 saniyede; MINI John Cooper Works Countryman ise 5.1 saniyede gerçekleştiriyor.

Yeni MINI John Cooper Works Clubman

Ürettiği gücü yeni 8 ileri Steptronic şanzımanı ile yola aktaran Yeni John Cooper Works Clubman ve Yeni John Cooper Works MINI Countryman; her iki versiyonda da 4-çeker sistemi ALL4’u standart olarak sunuyor. MINI’nin karakteristik go-kart hissine ek olarak ön akstaki mekanik diferansiyel kilidi sayesinde sportif bir sürüş sağlanırken; ALL4 sistemiyle de yol şartlarından bağımsız üstün bir tutunma kabiliyeti sunuluyor.

Şasi üzerinde yapılan uzun geliştirme çalışmalarıyla yol tutuş kabiliyeti en üst seviyeye çıkarılan yeni John Cooper Works modellerinde; opsiyonel olarak Adaptif Şasi Kontrol Sistemi de yer alıyor. Elektronik olarak kontrol edilebilen adaptif şasi sayesinde; süspansiyon sistemi MINI Sürüş Modları üzerinden ‘sport’ veya ‘comfort’ olmak üzere iki farklı tercihle optimize edilebiliyor. Standart versiyonlara göre 10 mm daha alçak tasarlanan süspansiyon sistemine ek olarak; sportif sürüş karakterine katkı sağlamak amacıyla her iki otomobil için; özel olarak geliştirilen egzoz sistemi, tok ve güçlü sesiyle de keyif veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here