Adana’da şov yaptı

Türkiye’de geçen yıl 1400 adetlik satışın olduğu büyük otobüs pazarında rekabet artıyor. Mercedes egemenliğindeki segmentte Temsa 650 otobüsçü ile Adana’da şov yaptı.

Şehirlererası otobüs işletmecileri, Temsa’nın Adana’daki davetinde yeni Maraton ve Safir Plus modelleriyle biraraya geldi.

Adana’daki etkinliğe 600’ü aşkın sektör mensubu katıldı.

Otobüs yatırımcılarına tesislerini de gezdiren Temsa, zenci porn üretim hakkında da bilgi verdi.

Bugünden yıllık hedefleri olan 140 detlik Maraton satışına yaklaştıklarını söyleyen Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, “Yıl sonu için hedefimizi ve üretim kapasitemizi artırmak durumunda kalıyoruz. Net rakam henüz zor ama kesinlikle bu sayının üzerine çıkılır” dedi.

4 BİN ARAÇ ÜRETEBİLİYOR

TEMSA fabrikasının yıllık 4 bin bin adetlik bir üretim kapasitesine sahip olduğu ve üretilen otobüslerin 65 ülkeye ihracatı gerçekleştiriliyor.

Temsa fabrikasında 1700 personel çalışıyor.

Temsa AR-GE birimi de üretim tesisi içinde açılan ilk ar-ge merkezi olarak 180 çalışanla ürün gelişimi için çalışmalar yürütüyor.

YOLCU RAHAT OTOBÜS İSTİYOR

İlk kez 1987 yılında üretimini gerçekleştirdikleri ve o dönemde efsane haline gelmiş Maraton otobüsü tamamen yenilenerek tekrar üretimine başladıklarını ve yine ilk kez 1998 yılında üretime başlayan Safir’i yenileyerek pazara sunduklarını söyleyen Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, “Bu iki yeni ürünümüzle birlikte Temsa olarak hedeflerimizi büyüttüğümüze inanıyoruz. Artık sektörde bütün hedefler iki temel gerçek üzerinden ilerliyor. Yolcu memnuniyeti ve işletmede verimlilik. Yolcu, seyahat sürecinde güven içinde, konfor düzeyi yüksek araçlar istiyor. Güven ve konfordan memnun olduğunda tercih yine aynı firma oluyor. Sektör mensupları da yolcunun memnuniyetinin yanında artık zorlu şartlar altında daha yüksek bir seks hikayeleri işletme verimliliği talep ediyor. Temsa bu iki gerçek üzerinden hedeflerini belirlediği ve sektörün ihtiyaçlarını sahada en iyi dinleyen markalar arasında yer aldığı için başarı çıtası her zaman daha yukarıya doğru ilerliyor” diye konuştu.

3 YILDA 1000’DEN 2146’YA

Temsa Satış Direktörü Murat Anıl ise yeni modellerini anlattı. Anıl, “Birinci önceliğimiz hep sahanın sesini iyi dinlemek ve bize gelen bildirimleri en yüksek verimlilik sağlayacak şekilde ürünlerimize yansıtmak oldu. Bu sayede Temsa, 2010 yılından itibaren istikrarlı büyümesini sürdürerek 2015 yılını da yüzde 25’lik bir pazar payına sahip olarak tamamladı” dedi.

Başarının bir göstergesinin de pazardaki rakamsal veriler olduğuna dikkat çeken Murat Anıl, “2014 yılında toplam otobüs pazarında 1736 adetlik satış rakamı gerçekleştirdik. 2015’te bu rakam toplam otobüs pazarında 2146 adete yükseldi. Üç yıl öncesine gittiğimizde ise pazardaki toplam satış adetimiz 1000 adetti.” dedi.

YENİ MARATON’UN ÖZELLİKLERİ

Üç yıllık bir çalışmanın ürünü olan Maraton ve Maraton VIP otobüsün birçok yeni özelliklere sahip olduğuna dikkat çeken Murat Anıl, “Maraton’un uzunluğu 12.4 ve 13 metre, yüksekliği ise 3.9 metre. Genişliği 2.5 metre, bagaj hacmi de 13 m³, motor gücü 440 Hp. Ayrıca Maraton dünyada ilk 2 akslı koridorsuz SHD araç. Akıllı güvenlik ve yangın sistemleri adaptasyonu sağlandı. R66-02 regülasyon şartlarını sağlayan hafifletilmiş karoser ile de özel. Maraton ve Maraton VIP Euro 6 motora sahip. Rakiplerinden öne çıkan düz taban özelliği, kullanıcıya olağanüstü ferahlık ve rahatlık duygusu veriyor. Yolcular için tasarlanan yüksek sepetlik iç hacmi, el bagajlarına maksimum alan imkanı sağlıyor” dedi.

Anıl, “Geçtiğimiz yıl 41+1 koltuklu Safir aracımızı sizlere tanıttık. Çok büyük bir beğeni ve beraberinde yüksek pazar payına ulaştı. Şimdi sektörümüzün Safir tutkusuna yepyeni görünümle cevap vermek istedik ve Safir Plus aracımızı beğeninize sunuyoruz. 2+1 ve 2+2 koltuk düzenine sahip Safir Plus aracımızın uyku kabini genişliği VIP ile aynı ölçü olacak şekilde genişletildi.

2+2 araçlarda arka kapı girişi, VIP araçlarda olduğu gibi orta kapı tutamak yukarı alındı. Sürücü alanı genişletildi. Askı tipi gaz pedalına geçildi. Modern ve ergonomik direksiyon tasarlandı” dedi.

Safir aracımızda sektörün beklentilerini bu anlamda da karşıladı ve filosunda Safir bulunan her firmadan düşük yakıt tüketimi konusunda çok iyi geri bildirimler aldık.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz