ABD’li Tesla’yı Temsa taşıyor

ABD’li Tesla’yı Temsa taşıyor

2010 yılında otobüsleriyle Amerika Birleşik Devletleri otobüs pazarına giriş yapan Temsa, teknoloji devi şirketlerin taşımacılığını tapmaya devam ediyor.

ABD pazarında koyduğu hedefleri büyütmeyi planlayan Temsa, California bölgesinde özellikle Facebook, Google, Yahoo ve Netflix gibi Silikon Vadisi’nde bulunan yüksek teknoloji ve internet şirketlerinin personel taşımacılığında yaygın olarak kullanılıyor.

Temsa’yı tercih eden son Amerikalı şirket ise elektrikli araç devi Tesla oldu.

Konu ile ilgili ABD’nin California eyaletinde, 15 – 19 Ekim 2016 tarihleri arasında, 43’üncü kez düzenlenen California Bus Assosiation (CBA) Fuarı’nda konuşan Temsa Amerika Bölge Satış Müdürü Deniz Çetin, “Bölgede 200’ü aşkın otobüs ile önde gelen operatörlerin filosunda yer alan Temsa’nın 75 adet otobüsü, yüksek teknoloji ve internet şirketleri tarafından kullanılıyor” diye konuştu.

Hizmet ağı genişliyor

ABD pazarında otobüs satış adetleri arttıkça servis ağlarını da büyüttüklerine dikkati çeken Dinçer Çelik sözlerini şöyle tamamladı: “CBA Fuarı’nda mevcut Texas ve Florida lokasyonlarına ek olarak California ve New Jersey’de açacağımız 2 yeni lokasyonun haberini sektöre duyurduk. Bu lokasyonlarda satış, servis ve yedek parça hizmetleri verilerek, ABD genelinde sektör normlarında yaygın bir hizmet ağı seviyesine ulaşılmış olunacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz