A3 Sedan’ın üzerindeki örtü kalktı-GALERİ

Premium segment otomibllerin kom;pakt sınıftaki rekabetine Audi'nin cevabı ortaya çıktı. Audi, A3 ailesinin yeni üyesi A3 Sedan’ı ve onun sportif versiyonu S3 sedanı New York'ta tanıttı.

Özellikle Amerika ve Çin’deki yeni otomobil sahibi olacakları hedelediği belirtilen A3 Sedan ülkemizde de merakla beklenen otomobiller arasında yerini alıyor. 2 yıl önce Cenevre Otomobil Fuarı’nda konsept modelinin ilk kez gösterildiği otomobilin seri üretim modeli Kuzey Amerika’nın ilk otomobil fuarı ünvanına sahip New York Otomobil Fuarı’nda sergileniyor.

Alman üretici Audi, yeni A3 Sedan’la yıllık 200 bin adet satış gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Amerika ve Çin’de 2014 yılında satışa çıkacak otomobil; Avrupa pazarlarına ise bu yıl 25 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla çıkacak.

Mercedes CLA ve BMW 320i’nin en büyük rakibi olmaya aday A3 ailenin yeni üyesi, 4 bin 458 milimetre uzunluğa, bin 778 milimetre genişliğe, bin 415 milimetre yüksekliğe ve 2 bin 626 milimetre aks mesafesine sahip.

A3 Sedan’ın gövde kısmı hatchback modelle hemen hemen aynı olmasına rağmen otomobil; farklı tamponuyla, bagaj kapağı ucuyla ve LED stop lambalarıyla kardeşinden ayrılıyor.

İç tasarımında da kardeşiyle benzerlik gösteren A3 Sedan’ın sportif versiyonu S3 Sedan tasarımında, daha geniş yan etekleriyle, alüminyum görünümlü yan aynalarıyla, dört çıkışlı egzoz sistemiyle, 25 milimetre alçaltılmış süspansiyonuyla ve ön panjur çıtalarıyla dikkat çekiyor.

A3 Sedan’ın tamamı turbo beslemeye sahip; 140 beygirgüç üreten 1.4 litrelik benzinli, 170 beygirgüç üreten 1.8 litrelik benzinli ve 211 beygirgüç üreten 2 litrelik benzinli motor seçenekleri bulunuyor. Dizel motor seçeneğine sahip modelin kaputunda 150 beygirgüç üreten 2 litrelik motor yer alıyor.

Sportif versiyon S3 ise kaputunda 380 Nm tork ve 300 beygirgüç üreten 2 litrelik turbo beslemeli motoru barındırıyor. Dört çeker sisteminin standart olarak bulunduğu S3, altı ileri manuel şanzımanla 0’dan 100 kilometre hıza 5.3 saniyede ulaşıyor. Altı vitesli S-Tronic şanzımanla ise bu süre 4.9 saniyeye iniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz