90 yıllık şirketi satın aldı, 600 Toyota Mirai taksi için anlaştı

Toyota’nın en teknolojik otomobillerinden biri kabul edilen Toyota Mirai, Fransa’da altın madeni buldu. Marka için büyük bir tanıtım anlamına gelecek filo satışı; 600 adet hidrojenle çalışan Toyota Mirai otomobili kapsıyor. 100 adet hidrojenli araçtan oluşan bir filoyu 5 yıldır yöneten Hype, Paris’in en eski taksi işletmelerinden birini bünyesine kattı.

Parisli taksi şirketi Hype, salı günü yılların Parisli taksi şirketi Slota’yı satın aldığına açıkladı. Operasyon, 80 milyon Euro’luk bir kaynak bulunmasıyla ortaya çıktı. Yeni dönemde Slota tarafından şu anda kullanılan dizel motorlu taksiler yavaş yavaş Toyota Mirai ile değiştirilecek.

2021 model Toyota Mirai kokpitiyle de farkını ortaya koyuyor.

Filodaki 600 dizel araç Toyota Mirai ile değiştirilecek!

Yılların taksi şirketi Slota’yı satın alan Hype bugün yaptığı açıklamada araç değişimi konusunda şunları söyledi:

“Slota tarafından işletilen 600 dizel araçtan oluşan filonun yerini yavaş yavaş Toyota Mirai (yakıt hücreli sedanlar) alacak ve Hype tarafından işletilecek”.

Hidrojenli otomobillerin öncüleri tarafından oluşturulan ve Hype’ı denetleyen bir şirket olan HysetCo; RGreen Invest, Mirova, RAISE Impact ve Eiffel Investment Group fonlarından 80 milyon euro yatırım almayı başardı.

BU satın alma HysetCo’nun ortağı ve hidrojen üreticisi olan Air Liquide taahhütlerini güçlendirdi. HysetCo’daki yatırımlar şu anda 100 milyon Euro tutara ulaşmış durumda.

İkinci nesil Mirai’yi piyasaya süren Toyota, Caisse des Dépôts, enerji grubu Idex ve Kouros fonunun yanı sıra HysetCo’nun da hissedarı durumunda.

Hype sanayileşme aşamasına geçiyor

2015’teki kuruluşundan bu yana, Hype yaklaşık yüz taksiyi yönetti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz